Tímto způsobem zajistíte, aby vaše orchideje kvetly rychleji. Nemusíte kupovat drahé produkty, protože používáte přírodní složku. To je to, co byste měli udělat.

Banánové hnojivo

Orchidej   je velmi nenáročná rostlina na péči   a nevyžaduje velkou pozornost. Je to ideální rostlina do interiéru a především jako dárek pro ty, kteří se v rostlinách nevyznají. Ve skutečnosti toho k udržení zdraví nepotřebuje mnoho a existuje několik malých základních bodů, které by se neměly podceňovat.

Důležitá je poloha, kam rostlinu umístíte   . Ve skutečnosti by nemělo ležet na slunci, ale přijímat paprsky nepřímo. Poté by měl být držen mimo zdroje tepla nebo proudění studeného vzduchu. Důležitá je také zálivka, která by neměla být příliš plná, jen vlhká.

Nechte orchidej kvést

Nejdůležitější ze všeho je hnojivo   . Mnoho lidí ho na své rostliny nepoužívá, ale ve skutečnosti je nezbytný, protože jim pomáhá růst zdravěji a silněji a především rychleji kvete. Díky přidaným živinám produkuje orchidej mnoho květů. Nemusíte kupovat nic drahého, níže najdete všechny podrobnosti o přírodním hnojivu.

Udělejte to, aby orchideje kvetly – je to přírodní hnojivo

Jak jsme řekli, použití   hnojiva pro orchidej, ale obecně pro rostliny, je zásadní   . To jim umožňuje správný růst a chrání před bakteriemi a parazity. Není nutné kupovat drahá hnojiva, přírodní hnojiva jsou perfektní a prakticky zdarma.

Je jich několik a některé máte právě doma v lednici. Například vaječné skořápky nebo mléko. Ale místo toho se podívejme na hnojivo vyrobené z ovoce, pojďme mluvit o banánu. Konkrétně   se toto hnojivo vyrábí ze slupky, která obsahuje pro rostliny velmi výživné látky.

Slupka od banánu

Banánová slupka obsahuje mnoho vitamínů, například vitamín B6 a vitamín C. Obsahuje také různé minerální soli, jako je draslík, který podporuje růst, a hořčík. Jsou to vynikající živiny pro rostliny a orchideje. Slupky od banánů tedy nevyhazujte, použijte je znovu.

Ingredience, které potřebujete

Aby orchideje rozkvetly, stačí asi 3 banány   (nejlépe bio)   a asi 1 litr vody  . Nejprve nakrájejte banánové slupky na kousky a poté je vložte do mixéru. Míchejte několik minut, dokud se nevytvoří kaše, poté přidejte vodu. Obojí dobře promíchejte a nyní vezměte čistou prázdnou láhev.

banány

Vše nalijte do láhve a nezavírejte ji. Nyní nechte směs alespoň 2 dny kvasit a poté můžete použít   . Jakmile bude hotová, nejprve vodu přefiltrujte a poté můžete toto přírodní hnojivo, které jste dostali, použít k zalévání vaší orchideje.

Nezapomeňte nalít hnojivo do vlhké půdy, ne suché, jinak byste mohli rostlinu spálit. Tuto kúru z banánové slupky se doporučuje v létě provádět zhruba každé dva týdny a v zimních měsících pouze jednou měsíčně   . Zkuste to sami a uvidíte, jak vaše orchidej kvete rychleji.