Pokud se budete řídit jednoduchým domácím tajemstvím, můžete na své zahradě pěstovat miliony orchidejí.

část rostliny

Chov orchidejí doma je operace, která vyžaduje určitou péči a přesné znalosti. Orchideje jsou velmi krásné a jemné tropické rostliny, které lze pěstovat doma i na zahradě. Správná péče o pěstování orchideje je základem pro její růst a rozkvět.

Množení orchidejí je možné provedením určitých opatření. Abyste věděli, jak orchideje množit, doporučuji vám postupovat podle zde popsaného postupu.

Orchideje v květináčích a na zahradě

Orchideje jsou rostliny, které lze pěstovat v květináčích nebo na zahradě. Orchideje v květináčích lze pěstovat výběrem správného květináče, správné teploty a světla . Vzhledem k tomu, že ke svému růstu vyžadují určitou vlhkost, je nezbytné vědět, jak znovu vytvořit vhodné klima.

V tomto smyslu je důležité vědět, že mech je nejvhodnějším typem půdy pro hrnkové orchideje , protože zadržuje vlhkost. Zdravá orchidej by měla být vždy dobře hydratovaná pravidelným mlžením rostliny nebo jejím udržováním ve vlhké místnosti v domě.

Orchideje v květináčích vyžadují určité množství světla, které lze přesouvat podle ročního období. Květinové orchideje proto potřebují k růstu a dlouhé životnosti teplo, dobrou cirkulaci vzduchu a zálivku.

Pro pěstování na zahradní půdě je nejlepší zvolit správný druh venkovní orchideje . Obecně je lepší orchidej pěstovat ve volné půdě s jejím pěstebním květináčem , který je nutné následující jaro odstranit, aby se aklimatizovala. Vždy je lepší je umístit na zastíněná místa a na hlinitou půdu.

Orchidej

Tipy, jak je nezničit

První chybou, které je třeba se vyhnout, je vyčistit kořeny orchidejí, které vyčnívají z květináče. Dalším důležitým aspektem je výběr vhodné půdy. Orchideje by nikdy neměly být umístěny na přímém slunci. Teplota, kterou orchidej potřebuje, se pohybuje mezi 18 a 20 stupni. Je také velmi důležité vyhýbat se teplotním změnám, aby se orchideje nezničily .

Zavlažování je základním aspektem pro přežití orchideje. Substrát orchideje je obecně složen z borové nebo jedlové kůry, která postupně uvolňuje vodu.

Nikdy nenechte vodu usadit se v listech, nikdy nesmáčejte květiny ani nenechávejte vázu sedět ve stojaté vodě. Nejlepší způsoby, jak zalévat orchidej, jsou shora nebo ponořením do mísy.

Tajemství mnoha orchidejí

Chcete-li pochopit, zda lze orchidej obnovit a poté rozmnožit, stačí odstranit vnější část stonku a zjistit, zda je uvnitř stále zelená. Pak už jen větvičku rozřízněte na dvě části a pomocí zapálené svíčky musíte vosk nakapat na dva konce dvou větviček. Po rovnoměrném nanesení vosku je třeba počkat, až zaschnou.

Mezitím si musíte vzít čerstvý zázvor , který svými vlastnostmi pomůže sadbě orchideje vyklíčit. Po nakrájení kousku čerstvého zázvoru by měly být kousky uloženy ve skleněné nádobě. Po přidání přibližně 300 ml horké vody je třeba nádobu uzavřít a zakrýt. Zázvor by se měl nechat louhovat asi 24 hodin, abyste získali výživnou zázvorovou směs pro orchideje .

Květinové orchideje

Přefiltrovaná zázvorová směs by měla být použita k namáčení dvou větviček orchideje asi půl hodiny. Zatímco stonky absorbují směs , musíte vzít trochu mechu, který je třeba dezinfikovat, jednoduše jej nechat ve směsi nasáknout po dobu 30 minut.

Pak je potřeba vzít dva plastové kelímky a vykrajovátkem na dně vytvořit dva otvory. Poté je třeba dezinfikovaný mech vymáčknout a rozdělit na dno dvou sklenic. Do středu sklenice s  mechem umístěte dvě stonky orchidejí a namočte je vodou.

Před ponecháním květináče s orchidejemi na suchém místě by měl být druhý plastový kelímek umístěn na horní část květináče, aby se uzavřel. Během tří týdnů, občasným kropením vodou, začnou malé orchideje růst. Teprve poté, co se vyvinou, lze orchideje oddělit a zasadit do samostatných květináčů.