Domácí jablečný ocet: snadno, rychle a levně!

Každý, kdo je nadšený přírodními produkty, ví, jak důležitý je ocet téměř ve všech případech; Obvykle se k tomu používá bílý vinný ocet, také proto, že stojí velmi málo, ale vždy je třeba jej naředit.

Domácí jablečný ocet: snadno, rychle a levně!

Na druhou stranu jablečný ocet, protože je mnohem citlivější, ho v mnoha případech dokáže nahradit a použít čistý. Určitě nemá smysl kupovat něco dražšího jen proto, abyste se vyhnuli otravnému přidávání vody, ale když se to naučíme, vyrábíte to doma se zbytky? Byla by to opravdu mimořádná úspora a pokud ji budeme mít stále k dispozici, můžeme ji využít tisíci dalšími způsoby, především k účelu, pro který byla vytvořena, tedy vaření, ale i ošetřování vlasů.

Jelikož ale máme chuť recyklovat, podíváme se i na další dva způsoby využití jablečného odpadu, vždyť jablko denně odradí lékaře, takže odpad využijeme také a vyhneme se i některým dalším problémům. !

Pojďte dál, nezdržujme se!

Domácí jablečný ocet: Jak recyklovat jablečné slupky a jádřince

Vezmeme skleněnou nádobu o objemu asi jeden litr, naplníme ji až po vrch zbytky jablek, slupky i jádřince, a přidáme 750 ml vody.

Přes otvor sklenice položte hadřík nebo list savého papíru a zajistěte jej gumičkou. Zbytek zavařovací sklenice přikryjeme alobalem a necháme na teplém a tmavém místě obden na 40 dní.Prvních deset obsah promícháme, dalších třicet tam necháme.

Jakmile uplyne potřebná doba, vše přefiltrujeme přes sítko, zbytek dáme do utěrky a vymačkáním odstraníme vsáklý ocet.

Ocet hotový, dáme do láhve a použijeme, jak chceme!

Přírodní hnojivo s odpadem

Zbylá jablka, slupky z pár banánů a vaječné skořápky dejte do mixéru, rozmixujte na co nejjemnější pyré a ihned je použijte na přihnojení rostlin, protože se nedají uchovat.

K odvápnění hrnce

Pokud máme pánev opečenou zeminou, stačí na dno položit pár slupek jablek, přidat trochu vody a přivést k varu. Po několika minutách uvidíme, jak se Země rozpadá.