Věděli jste, že existují rostliny, od kterých byste se měli držet dál, protože do vašeho domova přinášejí spoustu hmyzu? Pojďme zjistit, které rostliny je lepší doma nemít!

Hmyz v domě

Při invazi hmyzu to jistě není nic příjemného, ​​ale měli byste vědět, že některé rostliny je přitahují. Je to tak, existují rostliny, které hmyz přitahují a které je lepší doma nemít. Ale co je to za rostliny? Zde jsou některé, kterým byste se rozhodně měli vyhnout!

Rostliny levandule a kala, které přitahují hmyz.

Mezi rostlinami, které přitahují hmyz,   najdeme levanduli, krásnou a voňavou rostlinu   , která také nabízí mnoho výhod. Po staletí se používá k léčebným účelům a jako kosmetika pro krásu, má relaxační vůni a její květy jsou ideální k sušení a jako potpourri nebo vonné sáčky na praní prádla.

Levandule je keř, který skvěle láká včely a motýly   a díky sladké vůni přitahuje čmeláky. Čmeláci se živí svým pylem.  Pokud si je tedy nechcete přilákat domů, vyhněte se tomu,   abyste měli tuto rostlinu v bytě, ale vysaďte si ji na zahradě.

Levandule – přírodní insekticid

Calla Calla, symbol elegance a sofistikovanosti, je nádherná květina, která je ideální pro zdobení zahrady. Měli byste však vědět,   že přitahuje hmyz, jako jsou kudlanky a cvrčky.

Díky svému zakřivenému tvaru je  velmi oblíbený a je ideální pro vytváření velkolepých dekorací a zdobení zvláštních příležitostí, ale hodí se také pro   zkrášlení květinových záhonů a živých plotů v zahradě nebo na balkóně   . Pokud nechcete vidět hmyz ve svém domě, protože ho to přitahuje, umístěte jej ven a můžete ho obdivovat v celé jeho kráse.

Šalvěj a jasmín

Šalvěj, rostlina s intenzivní vůní,   přitahuje otravný hmyz, Pyrrhocoris apterus   , známější jako karabinčík. Tento hmyz je nezaměnitelný díky své červené barvě proložené černými tečkami, která je soustředěna především na listech rostliny.

Hmyz přitahovaný šalvějí totiž   přistává na jeho listech   a vytváří fantastický barevný kontrast se zelenou, který je velmi působivý.

Šalvěj je však díky svým vlastnostem velmi užitečná aromatická rostlina a můžete ji využít k úlevě od příznaků oteklého žaludku, zánětů úst, nadměrného pocení a klimakterických potíží.

Jasmín, nádherná rostlina s dlouhými stonky, kterým dominují malé bílé květy,   přitahuje světlušky. Tento hmyz je však přitahován, když není hluk a v okolí je klid.

Jasmín je navíc   rostlina s několika vlastnostmi. Ve skutečnosti je to mírné sedativum, které může podpořit klid a poskytnout mír a klid. Je výborný jako antistresový prostředek, ale také zmírňuje kašel a výrazně ulevuje od dýchacích potíží.

jasmín

Další rostliny, které přitahují hmyz: pampelišky a divoký fenykl

Pampeliška, běžněji známá jako pampeliška,   je rostlina běžně používaná jako přírodní lék   . Pokud se však nechá   kvést, přiláká hmyz, jako jsou včely a berušky   . Rostlina se používá jako prostředek jak k očistě organismu od nahromaděných škodlivin, tak při poruchách trávení. Je také vynikající při léčbě onemocnění žlučových cest, onemocnění jater a zánětů močových cest. Vysaďte ji na zahradu nebo květináč postavte na balkon či terasu, abyste zabránili vnikání hmyzu do domu.

Divoký fenykl je běžná bylina, ale   přitahuje vlaštovky   , motýly vyznačující se   černými pruhy na zádech a oranžovými skvrnami na křídlech  .

Cibulové hnojivo pro rostliny – okamžitě kvetou

Vzhledem k tomu, že   květ fenyklu láká i slunéčka   a parazitické vosy, doporučuje se rostlinu nechovat v bytě, ale v sadu či zahradě. Navíc, aby se semínka nerozšířila všude, je nejlepší je sbírat koncem léta.

Jak vidíte, existuje mnoho rostlin, které byste doma neměli mít, protože přitahují hmyz. Mají však mnoho výhod a můžete si vybrat, kam je umístit, abyste získali mnoho výhod!