Rostou vám řízky citronu na vrcholu a chcete je rozmnožit? Zde najdete nejlepší metodu, jak získat druhou sazenici praktickým, bezpečným a efektivním způsobem. Podívejme se na trik, který vám po čase přinese značné uspokojení.

Pěstujte citrony

Existuje mnoho lidí, kteří jsou nadšení pro pěstování malých rostlin na zahradě nebo na balkóně. Ne každý má však takříkajíc „přirozený“ zelený palec. Proto je velmi důležité žádat o radu osvědčených postupů, abyste dosáhli záviděníhodných výsledků. V tomto článku vás budeme informovat o nejúčinnější metodě, jak  rychle a bezpečně  získat citronové řízky .

Není vždy snadné najít ideální místo pro vaše sazenice, aby co nejlépe rostly. Citron, o kterém je náš článek,   preferuje být na jihu a bojí se silného chladu   , větru a mrazu. Proto bude vhodné jej před těmito „nebezpečími“ co nejlépe chránit. Vyžaduje také správné množství vody a přiměřeně hlinitou půdu.

Pro optimální růst citronu se doporučuje vystavit ho   slunečnímu záření alespoň na třetinu dne  . Také je potřeba ji chránit před nadměrnou vlhkostí a opakujeme před větrem.

Našli jste správnou lokalitu pro citrón a rádi byste získali dceřinou rostlinu se stejnými vlastnostmi? Dále si ukážeme,   jak rostlinu „rozmnožit“   a  získat řízek citronu v krátkém čase. Zde najdete vše, co potřebujete vědět.

Chcete rychle získat zdravé citronové řízky? Zde je metoda doporučená většinou odborníků

Existuje několik způsobů, jak    získat sazenici citronu . Nejjednodušší nepochybně souvisí s výsevem. Je to však časově náročné a pokud nejste příliš zruční, riskujete, že nedosáhnete požadovaných výsledků.

Existuje však zcela přirozené řešení, jak dosáhnout výjimečných výsledků v krátkém čase. Navíc i člověk, který se v tomto odvětví příliš nevyzná, najde v tomto ohledu mnoho uspokojení. Důležité bude dodržovat   metodu  , kterou vám popíšeme. Přijímají ho všichni farmáři a je naprosto praktický, rychlý, efektivní a ekonomický.

Řezání citronů, jak je pěstovat

Začněme hned zvýrazněním toho, co   je to řez citronem  . Není to nic jiného než   rostlina získaná z větve původní rostliny   . V praxi se jedná o skutečné množení, jehož výsledkem je dceřiná rostlina identická s původní.

Chcete vědět,   jak získat zdravý a rychlý citronový řez   ? Zde je trik doporučený farmáři. Pojďme společně objevit všechny detaily.

Použijte tento postup a získejte dokonalý citronový řez

Pro prořezávání citronů jsou lepší období     . Měsíc březen a potažmo začátek jara jsou bezesporu ideální dobou pro provedení této operace. Chcete-li získat jeden nebo více řízků citronu, jednoduše odřízněte jednu nebo více   zdravých   , zelených větví o délce asi 15 až 20 centimetrů.

Citronové řízky

Je velmi důležité sledovat, zda   jsou pupeny   stále přítomny. Proto pomocí nože odstraňte listy a vůbec se nedotýkejte pupenů. Říká se jim   apikální  , protože umožňují sazenici vyrůst do výšky. Proto je pro růst řízku citronu velmi důležité se těchto prvků nedotýkat.

I zde je důležité naříznout horní část kůrky nožem do kříže. Kapky vody by se nikdy neměly „dotýkat“ právě zmíněných drahokamů. Co se však týká základny, řez by neměl být šikmý, ale vodorovný. I zde je vhodné kůru mírně nařezat a odstranit zelenou část.

V tomto okamžiku vezměte sklenici a naplňte ji   poměrně vlhkou půdou   . Polovina řízku se vloží do země. Tím to neskončilo. Ve skutečnosti bude nutné   sazenici chránit plastovým sáčkem   . Pokládá se na vázu tak, aby vlhkost zůstala uvnitř. Sluneční záření se však musí dostat k rostlině, aniž by na ni dopadaly přímo paprsky.

Citronový řízek zakoření za pouhých 30 dní   . Po nějaké době se také vyvinou  pupeny   a   listy   . To znamená, že všechno jde dobře. Stačí sejmout ochranný sáček a nechat rostlinu růst co nejlépe, chráněnou před větrem a přímým slunečním zářením.