Máte v létě doma problémy s hmyzem? Níže vysvětlíme, jak můžete rychle vyřešit problém pomocí domácího produktu.

hmyzí tekutina

Krásné   období   je tady a je nevyhnutelné, že   s ním dorazí i hmyz . Ať už jsou to komáři nebo komáři, často je najdeme v domácnosti a může být velmi nepříjemné je likvidovat. Pojďme se tedy podívat, jak můžeme vytvořit repelent, který je udrží daleko od našich domovů pouze za použití přírodních ingrediencí.

Přírodní repelent proti hmyzu

V létě   je docela běžné, že se u vás doma vyskytuje hmyz   , zvláště pokud jsou okna nebo dveře otevřené po dlouhou dobu. Hmyz primárně přitahuje světlo a jídlo. Proto by bylo dobré vybavit se moskytiérami, pokud hodláte nechat otevřená okna a rozsvícená světla. Kromě toho   je důležité udržovat dům v čistotě   , odstraňovat zbytky jídla a pravidelně vyhazovat odpadky, abyste nepřilákali nežádoucí hosty.

Hmyz v domě

A konečně, pokud máte rostliny,   věnujte pozornost talířům nebo vázám,   pokud se jedná o vodní rostliny, protože to jsou perfektní hnízdiště pro komáry.

Většina lidí se přiklání k chemickým obranným sprejům, které mohou být často škodlivé pro lidi, ale i pro životní prostředí. Většina z nich totiž doporučuje po použití nechat místnosti vyvětrat. V tomto článku se dozvíte, jak si  vyrobit zcela přírodní, levný a navíc voňavý repelent proti hmyzu.

Jak si vyrobit domácí repelent

Jako první je třeba identifikovat   suroviny, které obtěžují naše malé nechtěné hosty   . Jednou z nejméně kompatibilních složek je bezesporu tabák.

Tabák   lze použít jako přírodní pesticid   k udržení hmyzu mimo rostliny a naše domovy. Nikotin obsažený v tabáku je ve skutečnosti přírodním insekticidem, který dokáže zabíjet nebo odpuzovat hmyz. Vše, co musíte udělat, je získat destilovanou vodu, tabák a esenciální olej podle vašeho výběru, pokud je přírodního původu.

Nejprve ohřejte vodu a nalijte ji do nádoby. Poté přidejte tabák a pár kapek esenciálního oleje a dobře promíchejte, aby se přísady rozpustily. Poté směs přikryjte a   nechte asi 8 hodin odležet   .

domácí repelent

Po uplynutí této doby uchopte novou nádobu a sítko a pokračujte ve filtrování směsi. Všimnete si, že   voda absorbovala tabák a změnila se na jantarovou barvu   . Jakmile je vše filtrováno, pokračujte v nalévání roztoku do rozprašovače.

Nyní, když máte svůj přírodní repelent,   můžete začít jeho postřikem na rostliny,   kde hmyz hnízdí a často klade vajíčka. Dá se použít i přímo na moskytiéry, protože je známo, že komáři, přitahovaní světlem, mají tendenci se zdržovat v blízkosti oken. V neposlední řadě odvar využijete i do   koupelnových   a kuchyňských odtoků   , kde komáři obvykle hnízdí. V takovém případě nechte pár minut působit a opláchněte vodou.