Našli jste nějaký hmyz ve spíži a chcete vědět, co dělat, abyste se mu nedostali? S babiččiným prastarým trikem můžete uspět, takže zde je několik přírodních prostředků, jak je okamžitě rozvlnit a zabránit tomu, aby se znovu namočily!

hmyz ve spíži

Hmyz , který se často vyskytuje ve spíži, je obtěžující a škodlivý, protože je kontaminuje a činí nepoužitelným, musí být bezpodmínečně odstraněn .

Můry, motýli, larvy a mnoho dalšího mohou někdy osídlit nábytek, kde skladujeme potraviny, a donutí nás je vyhodit, protože je plný bakterií .

Pokud jste v nábytku našli hmyz, musíte okamžitě zasáhnout důkladnou očistou a dezinfekcí a to, co bylo uvnitř, musíte vyhodit, aby nedošlo k poškození vašeho zdraví .

Tip, jak se vyhnout tomu, abyste tento otravný hmyz uvnitř našli, je často čistit a nenechat otevřené balíčky s potravinami , protože je přitahuje zápach. Zde jsou některé přírodní prostředky k odstranění tohoto problému.

Vyjměte potraviny ze spíže

Pochopení , odkud pochází hmyz , který poletuje uvnitř spíže, je nezbytné pro odstranění zdroje, který ho přitahoval. Podívejte se na balíčky uvnitř a ty s hmyzem vyhoďte.

Zkontrolujte také ty, které jsou zavřené, zda do některé z nich nevklouzl hmyz, protože se může dostat prakticky všude. Pozorně se dívejte také do rohů nábytku , protože se často uhnízdí na skrytých místech a při zavření dvířek se třepetají.

Někdy mohou být vajíčka nebo motýli , kteří rychle létají a kontaminují potraviny nalezené ve spíži. Vyčistěte nábytek, abyste mohli provést důkladné čištění.

Důkladně vyčistěte spíž

Spíž se po úplném vyprázdnění musí důkladně vyčistit. Připravte si přírodní dezinfekční čistič k odstranění choroboplodných zárodků a bakterií zanechaných hmyzem, který kontaminoval prostor, kde skladujete obaly potravin.

Efektivním řešením pro přípravu je řešení na bázi vody a octa , přírodní a antibakteriální , perfektní pro likvidaci případných mikroorganismů, které zůstaly ve spíži. Pečlivě očistěte, opláchněte a nakonec otřete hadříkem z mikrovlákna  , aby dokonale uschly.

Jakmile je spíž suchá, můžete odložit balíčky a další potraviny, které denně potřebujete. Aby otevřené potraviny, jako je mouka, těstoviny a chléb nepřitahovaly hmyz, je nejlepší je skladovat ve vzduchotěsných skleněných nádobách .

Přírodní produkty k likvidaci hmyzu

Existuje několik účinných přírodních prostředků , jak zbavit spíž hmyzu a zabránit jeho opětovnému návratu. Co to jsou a jak je používat:

Citron – vůně citrusových plodů není u hmyzu příliš oblíbená. Chcete-li využít účinnosti citronu, stačí dát pár plátků do spíže a vyměnit je, až uschnou.

Okurka – okurku nakrájíme na plátky nebo kousky, vložíme do alobalu a vložíme do spíže. Hmyz zůstane stranou.

Bobkové listy – velmi užitečné pro odvádění hmyzu od spíže, bobkové listy mají pronikavý zápach, který nesnesou, a proto se k nim nepřibližují. Dejte pár listů do spíže a občas je vyměňte.

Esenciální oleje – éterické oleje jsou také výborné na odpuzování hmyzu, zejména ty s mátou, levandulí, citronovou trávou a pomerančem, všechny velmi silně voní. Mohou být použity tak, že dáte několik kapek vody do malé misky a umístíte ji do spíže, aby se zabránilo hmyzu.

 

Dalším prostředkem je oboustranná lepicí páska

Někdy se může stát, že se hmyz ve spíži znovu objeví a my si toho možná nevšimneme. Abyste pochopili, zda tomu tak je, je vhodné použít oboustrannou lepicí pásku uvnitř spíže a nechat ji tam několik dní.

Pokud najdete hmyz nalepený na oboustranné pásce, znamená to, že se hmyz znovu objevil a že jídlo bylo kontaminováno. V takovém případě musíte před použitím výše uvedených přírodních prostředků přistoupit k čištění spíže.