Jak eliminovat zápach hnilobných zbytků z lednice a naši lednici opět příjemně vonět. Snadno implementovatelné řešení.

Ocet v lednici

Chladnička je jedním ze spotřebičů v každé domácnosti Používá se k udržení čerstvých potravin a nápojů, kterými se denně potřebujeme živit. Proto pokaždé, když jdete nakupovat, umístíte různé potraviny do chladničky.

Dále je uvnitř i prostor pro mrazák, takže sem můžete umístit mražené produkty a ty, které si přejete uchovat delší dobu.

Problém , se kterým se ale často musíme potýkat, se týká nepříliš příjemných pachů vycházejících z lednice při každém jejím otevření. Důvody jsou spojeny s možným úbytkem některých zbytků potravin, které časem napomáhají vzniku těchto nepříjemných pachů.

Jediný způsob, jak udržet tyto nepříjemné pachy pryč, je často čistit vnitřek chladničky a provádět specifické průchody mezi různými oddíly a stěnami. Víte, jak nejlépe provést tuto operaci? Zde je dokonalý lék , který navrhujeme v tomto článku. Jsme si jisti, že nebudete zklamáni.

Jak odstranit hnilobný zápach z lednice

Odborníci na čištění doporučují čistit vnitřek lednice každých 5 až 7 týdnů . Přibližně každý měsíc a půl proto bude vhodné provést tuto operaci, abyste měli chladničku vždy v „dokonalé formě“ a bez nepříjemných pachů. Mraznička by se však měla odmrazovat alespoň jednou za 5-6 měsíců.

Lednička

Na trhu jsou specifické produkty pro čištění vnitřku vaší lednice . Nastříkáním tohoto čisticího prostředku smíchaného s teplou vodou a pomocí hadříku z mikrovlákna nebo speciální houby budete moci co nejlépe vyčistit všechna místa vaší chladničky.

Chcete-li pokračovat v čištění polic a stěn, bude vhodné chladničku úplně vyprázdnit . Nebudete tak muset nechávat uvnitř žádné jídlo. Vyjímatelné části chladničky lze vyjmout a čistit pohodlněji samostatně.

Pokud nechcete kupovat žádný prací prostředek ve specializovaných obchodech, stojí za to vědět, že existuje několik opravdu užitečných „řemeslných“ řešení, jak se zbavit nepříjemných pachů. Stačí například umístit do lednice nádobu plnou vody a jedlé sody nebo obyčejnou sklenici octa .

Tyto přísady udrží nepříjemné pachy pryč. Existuje také skutečně účinné řešení pro svépomocné použití při odstraňování nečistot a nepříjemných pachů z vaší chladničky . Který? Zde je vše, co o něm potřebujete vědět a jak jej vyrobit a používat.

DIY směs na čištění lednice doma

Bude vhodné použít velkou lžíci hydrogenuhličitanu sodného v nádobě obsahující přibližně 500 mililitrů vody . V tuto chvíli budete muset přidanou hmotu přimíchat do vody naběračkou, ale to není vše. Ve skutečnosti bude důležité kombinovat kuchyňskou sůl se sodou bikarbonou . A pak?

Jak odstranit hnilobný zápach z lednice

Jak již bylo zmíněno, do nádoby přidáte také tři lžičky kuchyňské soli . Vše promíchejte a poté přidejte několik lžiček mycího prostředku . Jakmile přidáte a promícháte všechny ingredience, které jsme právě zmínili, stačí jít do lednice.

Pomocí běžné utěrky z mikrovlákna tedy nanesete směs, abyste co nejlépe vyčistili vnitřek vaší chladničky. Než projde mezi policemi a stěnami chladničky, navlhčí se uvnitř vytvořeného roztoku pro kutily a poté se dobře vyždímá.

Tento pohyb poslouží nejen k odstranění skvrn a inkrustací  , které se tvoří v důsledku přítomnosti jídla a možného rozlití oleje nebo jiných látek uvnitř. Přejetí hadříkem namočeným v konkrétní směsi také poslouží k provonění lednice a úplnému odstranění  nepříjemných pachů .

Pomocí hadříku, stejně jako stěn a různých polic, můžete vyčistit také boční přihrádky – ty, které používáte pro umístění nápojů, vajec nebo jiných specifických potravin.

Jak již bylo zmíněno, ledničku je třeba čistit poměrně často. Pokud to neuděláte, nepříjemné pachy budou větší a také bude obtížnější odstranit nečistoty při průchodu hadříkem z mikrovlákna. Pokud však budete tuto operaci provádět každých 5-7 týdnů nebo tak nějak, bude lednice vždy lesklá a vytírání bude opravdová hračka.