Pěstování orchidejí je snadné, pokud se budete řídit těmito malými tipy. Aby byla zdravá a listová jako ve školkách, musíte si připravit toto domácí hnojivo.

Jak pěstovat orchideje a pečovat o ně.

V dnešní době je orchidej pokojová rostlina, ale i když je uvnitř, potřebuje určitou péči, aby vždy zůstala zdravá a bujná, jako rostlina ve školkách. V přírodě existuje několik druhů této rostliny, asi 25 000, ale obecně je třeba zvážit následující věci, abyste měli zdravou rostlinu.

Proto jsou hlavními faktory teplota, světlo a poloha   . Při nastavování se ujistěte, že se zařízení nenachází v blízkosti radiátorů nebo průvanu. Proto jej můžete umístit na parapet, ale dbejte na to, aby nebyl vystaven přímému slunečnímu záření. Ideální teplota je však kolem 20°C.

krásná a svěží orchidej jako ty, které se nacházejí ve školkách

Dalším faktorem je použití   hnojiv   . Získáte tak zdravou rostlinu s novými, zelenými listy a aktivními kořeny. Důležité je vybrat si správný a přírodní prostředek a užívat jej v pravidelných intervalech. Nyní uvidíme, jak vyrobit orchideje stejně květinové jako ty, které se nacházejí v květinářství.

Hnojivo pro kvetoucí orchideje.

Jak jsme si právě řekli, hnojivo je pro rostliny velmi důležité a nyní se podíváme, jak vyrobit speciální hnojivo pro orchideje s bramborovou slupkou   . Brambory jsou užitečné pro vývoj orchideje, protože obsahují draslík, vápník a některé vitamíny, jako je B a C.

Bramborová slupka má navíc   tu vlastnost, že je antioxidantem, který pomáhá udržovat listy orchideje živé a tvrdé a chrání je před některými chorobami, jako jsou plísně. Pojďme se ale nyní blíže podívat na to, jak toto hnojivo na slupky brambor připravit.

Bramborová slupka - hnojivo pro orchideje

Nejprve je potřeba umýt a oloupat dvě střední nebo velké brambory a poté je vložit do mixéru s asi 400 ml vody. Zapněte mixér a zredukujte směs na mírně hustou směs. V tomto okamžiku je třeba oddělit bramborové slupky od tekutiny pomocí sítka.

Pyré, které jsme oddělili přidáním trochy vody poté, co jsme ho nechali přes noc, můžete použít pro všechny pokojové rostliny kromě orchidejí. U orchidejí vezměte vodu získanou z bramborové slupky a dejte ji do čisté lahvičky s rozprašovačem. Nyní musíte přidat vodu   . Poměr je 1:2, například pokud je bramborová tekutina 20 ml, přidejte 40 ml vody.

Listové hnojivo pro orchideje

Nyní je voda z bramborových slupek pro vaše orchideje hotová a musíte ji použít okamžitě a nečekat příliš dlouho, protože tato tekutina by mohla během několika hodin zkysnout. Poté můžete   příslušný roztok nastříkat na listy vaší orchideje.

Aby se zabránilo hromadění vody nebo roztoku, lze mezi různé listy vložit papír, aby se zabránilo tvorbě plísní. Nechte nastříkanou orchidej přes noc a druhý den ráno listy důkladně otřete ubrouskem a zalijte vodou   . Tento proces opakujte jednou za měsíc.