Jak porodit a vypěstovat banán z ovoce, metoda zdarma na 0 až 3 roky

Napadlo vás někdy, že byste   mohli vzít banán a vypěstovat rostlinu, která ho vyprodukovala? Proces je jednoduchý, ale vyžaduje hodně pozornosti, než vyraší první lístky. První, co musíme udělat, je vybrat správný banán,   ne pěkně žlutý, ale hnědý   , se zralými semínky uvnitř, abychom je sesbírali a   zasadili podle návodu ve videu.

 

Jak porodit a vypěstovat banán z ovoce, metoda zdarma na 0 až 3 roky

Je nutné   použít mnoho semen přítomných v banánu   , protože ne všechna mohou vyklíčit a vyvinout se v semenáč. Poté je nutné zvolit správnou půdu, aby byly zajištěny   všechny příznivé podmínky pro zrození a růst sazenic. Hlavní charakteristikou je, že jde o velmi odvodňující půdu: rašelina je perfektní.

K   vytvoření dokonalého prostředí pro klíčení   budete potřebovat také kuchyňskou fólii, která zakryje květináč se semínky a udrží uvnitř dokonalé klima, aby vše proběhlo v časech popsaných ve videu. Zhruba po čtyřech měsících od narození semenáčku zaznamenáte   tvorbu dalších listů  , ze kterých se brzy vyvine požadovaná rostlina.

Zhruba po roce   banánovník dosáhne výšky asi 12 centimetrů   a listy budou postupně větší a robustnější. Je to skutečná podívaná sledovat vývoj této rostliny, která vyžaduje pouze dobré zalévání a dobrou péči.

Bude to trvat asi 3 roky, než dosáhnou věku, kdy mohou být vysazeny ve volné půdě. Během růstu   jsou fáze, kdy pouze listy   nabývají na síle a expandují. Střídejte časy, kdy stonek roste výše. Může se stát, že   řízky rostou s mateřskou rostlinou, kterou raději nazýváme děti. Ty lze oddělit až poté, co zakořenily.