Jak používat česnek k boji proti škůdcům ve vaší zahradě.

Chcete bojovat s parazity napadajícími vaši zahradu, ale nedůvěřujete přípravkům na trhu? Zcela přirozeným řešením by mohlo být použití zcela přírodního produktu: česneku.

Je nenáročná na pěstování a díky obsaženým látkám a štiplavé vůni ji lze použít k ochraně našich sadů a zahrad před parazity.

Jak využíváte česnek ve srovnání s česnekem na zahradě?

Jak používat česnek k boji proti škůdcům ve vaší zahradě

První způsob, jak chránit naše plodiny, je zasadit česnek v jejich blízkosti.

Jeho charakteristická štiplavá  vůně   může například zamaskovat růží nebo broskvoně a chránit je tak.

Z tohoto důvodu mnozí odborníci doporučují sázet česnek v blízkosti růžových keřů, zejména proti mšicím a broukům; nebo kolem kmene broskvoně; Totéž platí pro mrkev, cibuli a pórek: česnek svou vůní dokáže maskovat pach těchto jiných rostlin a odhánět tak jejich parazity.

Česnek může opět kontrolovat mšice, které napadají salát a celer, stejně jako červený pavouk, který někdy napadá rajčata; Kromě toho může být užitečný i pro ochranu zelí před červy a jsou lidé, kteří tvrdí, že může být účinný i proti slimákům.

Česnek ale může být velmi užitečný i jinak: můžete si vyrobit přírodní pesticidy a nastříkat je přímo na rostliny. Ve skutečnosti může být velmi účinný, zvláště v kombinaci s   chilli   .

jak používat česnek proti maxresdefaults 5

Nějaké recepty

Nejjednodušší způsob, jak si tuto antiparazitní směs „vyrobit“ sami, je následující: vezměte pár zelených chilli papriček, tři stroužky česneku a malou cibulku, dobře je rozdrťte a nechte alespoň den marinovat: nemusíte. cokoliv dalšího je váš pesticid připraven.

Místo toho by druhý recept mohl vypadat takto: udělejte pyré ze čtyř stroužků česneku, malé cibule a chilli papričky, poté vše namočte na dvě hodiny do litru vody, poté přefiltrujte a smíchejte se lžičkou rostlinného oleje.

Na   zahrádku   si můžete připravit směs šesti stroužků česneku, jedné cibule a lžíce kajenského pepře, vše zředěné v litru horké vody.