Aby váš domov nebyl hmyz, můžete použít několik jednoduchých a velmi účinných prostředků založených na konkrétní složce.

Lžička v okně

S návratem teplých měsíců a krásných dnů jsme opět postaveni před jeden z hlavních problémů jarní a letní sezóny. Ve skutečnosti   jsou během této doby všechny domy opět obývány hmyzem všeho druhu   . Pohybují se od much po komáry včetně mravenců, pavouků, štěnic atd.

Samozřejmě, že cílem je tyto otravné „hosty“ co nejrychleji eliminovat, a abychom toho dosáhli,   často se uchylujeme k různým produktům   , které lze snadno najít na trhu.

Není však neobvyklé, že některé spreje a přípravky jsou v boji proti parazitům zamořujícím váš domov neúčinné.

Přísada k vyhnání hmyzu z domu

Rada zní, zapomeňte na chemické přípravky a vyzkoušejte   přírodní   , domácí, levný a účinný repelent.

Mnoho lidí neví, že   jedlá soda   je jedním z nejlepších způsobů, jak zabránit hmyzu, zejména mouchám a mravencům. Jednoduše smíchejte   jednu lžičku jedlé sody, čtyři lžíce olivového oleje a 50 cl vody v rozprašovači. Po důkladném promíchání se výsledný roztok nastříká na některá možná místa vstupu hmyzu: například na parapety, ale také na plochy před dveřmi a do různých prasklin, které se mohou objevit ve zdech.

Hmyz v domě

Kromě jedlé sody můžete využít vlastnosti   mnoha dalších přípravků  k odpuzování všech druhů hmyzu z vašeho domova. Patří sem   citron   , dokonalý přírodní repelent proti hmyzu. Citron má nejen vynikající dezinfekční účinek, ale dokáže odpudit i mravence. Postup je velmi jednoduchý. Po nakrájení citronu   jednoduše položte některé z těchto plátků na parapety   a vstupní body, abyste je ochránili před mouchami a mravenci. Vůně citronu je pro hmyz velmi nepříjemná, naopak pomáhá     šířit velmi příjemnou vůni do všech místností domu.

Dalším skvělým repelentem hmyzu je   bílý ocet   , základní složka, pokud jde o kontrolu škůdců. Odborníci jej doporučují především proto, aby se komáři a mouchy nedostali do vašeho domova. Po naplnění sklenice bílým octem ji umístěte do blízkosti oken a dveří,   aby se tento hmyz nedostal dovnitř. Po krátké době si všimneme vynikající účinnosti tohoto řešení.

Levandule a máta jsou další vynikající insekticidy.

Levandule   je také vynikající insekticid, který se používá zejména k odražení pavouků. Levandule je však velmi účinná i proti molům, švábům, mouchám, komárům a blechám. Stačí na parapety umístit krásné kytice levandule nebo     posypat levandulovým esenciálním olejem každou místnost vašeho domova. I v tomto případě je výsledek dvojnásobný: už žádný hmyz a dům vždy velmi voňavý.

Levandule

Konečně   , máta může být také použita k vyhnání jakéhokoli druhu hmyzu z domu. Díky silné vůni je tato rostlina výborným insekticidem, který dokáže odpuzovat všechny druhy hmyzu. Škůdci nenávidí vůni   máty, takže ji stačí umístit na okenní parapet, aby se z invaze hmyzu stala nepříjemná vzpomínka.