Existuje několik způsobů, jak udělat orchidej svěží, ale metoda, o které budeme hovořit, je bezpochyby nejúčinnější ze všech.

orchidej

Orchideje jsou všudypřítomnou botanickou  přítomností   v domácnostech po celém světě. Jeho decentní elegance nabízí snadný doplněk ke každému konceptu interiérového designu a zároveň přidává nádech zeleně pro oživení atmosféry.

Dokonce i   začínající zahradníci   jsou přitahováni k orchidejím, za předpokladu, že jejich jednoduchý vzhled znamená, že se o ně snadno pečuje.

Tyto rostliny, které se často používají jako dárky při různých příležitostech, mohou vyžadovat více péče, než se zdá.

Aby se jim dařilo,   může   být užitečným zdrojem použití vaječných skořápek . Pojďme se blíže podívat na to, jak se o tyto sazenice správně starat.

Vaječné skořápky pro péči o orchideje

Je samozřejmé, že pojem „orchideje“ je široký název, který zahrnuje celou řadu krásných květin.  Mezi nimi si zvláštní zmínku zaslouží   Paphiopedilum .

Tato odrůda je nejlépe známá pro své   krásné listy  a obvykle produkuje jeden nebo dva velké, dlouhotrvající květy v různých barvách.

Životnost květiny může růst nebo zkracovat v závislosti na vaší volbě. Za příznivých podmínek mohou kvést až dva měsíce.

Správná zálivka je klíčová, a přestože tyto rostliny nevyžadují   nadměrné světlo  , důsledná zálivka je zásadní.

V zimě byste měli myslet na snížení množství potřebné péče, zatímco v létě, kdy jsou teploty vyšší,  je nezbytná intenzivní péče.

Vaječné skořápky mohou hrát pro milovníky orchidejí zásadní roli. Orchideje bývají vybíravé, pokud jde o   kyselé substráty  , a právě zde se hodí vaječné skořápky.

Vaječné skořápky

Vyhněte se proto vyhazování použitých vaječných skořápek, protože jsou vynikajícím   zdrojem vápníku  a mohou pomoci neutralizovat kyselost.

Jednoduše rozdrťte slupky na jemný prášek a přidejte   sedm gramů   na litr substrátu, abyste zajistili optimální růst orchidejí.

Jak vyrobit hnojivo pro vaši orchidej

Jednou z metod je     recyklace vaječných skořápek jako přírodního hnojiva jejich rozdrcením a rozptýlením mezi rostliny.

Jak se postupně rozpouštějí, půda se plní vápníkem, což má pozitivní vliv na růst rostlin.

Abyste odehnali otravné slimáky, můžete   základ   orchideje posypat rozdrcenými vaječnými skořápkami.

Další možností je usušit vaječné skořápky na vzduchu a poté je rozdrtit na jemný prášek.

Tuto variantu hnojiva ze skořápek lze   nasypat přímo   kolem orchidejí nebo přidat do půdy při výsadbě.

Jeho účinnost je zvláště výrazná na rostlinách v květináčích.

Další alternativní metodou získávání hnojiva z vaječných skořápek je vytvoření vhodného řešení pro zavlažování našich rostlin.

Vodní orchideje

Vaječné skořápky zalijte   vroucí vodou   a za občasného míchání nechte směs asi hodinu odležet.

Jakmile se vaječné skořápky roztaví,   je tekuté hnojivo připraveno k použití. Před použitím se doporučuje roztok protřepat, aby bylo zajištěno správné promíchání.

Pro dosažení nejlepších výsledků aplikujte hnojivo na vaječné skořápky přímo do půdy kolem rostliny nebo   nastříkejte   výslednou směs na vaše orchideje.