Mandarinkové slupky: Mají cenu zlata, nevyhazujte je. Umístěte je na parapet. Můžete s tím dělat cokoliv!

Mandarinka je jedním z nejznámějších druhů ovoce   .

Mnozí se však domnívají, že z jeho dužiny mohou jen těžit. Je známo, že   obsahuje mnoho živin   , které   posilují imunitní systém   , ale velkou pomocí může být i kůra   .

Ve skutečnosti   není kůra mandarinky o nic méně užitečná   než dužina právě proto, že   obsahuje éterické oleje   ,   vitamíny   ,   minerály   a další látky, které by se neměly vyhazovat.

Právě pro všechny tyto důvody   se mandarinkové slupky používají ve vaření   ,   kosmetice   ,   zahradnictví   a   lékařství  .

Slupky z mandarinek mají cenu zlata. Slupky z mandarinek mají cenu zlata.

Mandarinkové slupky: nevyhazujte je a objevte všechny jejich vlastnosti.

Jak jsme již zmínili, mandarinkové slupky není nutné vyhazovat, ale   správně je recyklovat,   abyste z jejich vlastností vytěžili maximum.

Ve skutečnosti má  kůra jednoduché mandarinky   mnoho vlastností:   posiluje imunitní systém   a   snižuje zánět   . Normalizuje   funkci střev   a odstraňuje   volné radikály   z těla. Pomáhá také   snižovat hladinu cholesterolu v krvi   . Posiluje také   tělo   , zlepšuje náladu   a   také vzhled   vlasů   a   pokožky   . Odstraňuje   plak   a   urychluje metabolismus   . Jako by toho všeho nestačilo,   aktivuje játra   ,   snižuje krevní tlak a hladinu cukru v krvi   . Má schopnost   normalizovat hladinu hormonů   a působí   antimykoticky  .

V tuto chvíli stačí číst dál, abyste pochopili, jak je možné tyto kouzelné mušle recyklovat.

Mandarinkové slupky: takto je můžete recyklovat.

Nyní, když jsme objevili všechny   prospěšné vlastnosti mandarinkových slupek,   je čas přijít na to, jak   je recyklovat podle různých potřeb domácnosti   .

  • Deodorizuje skříně, nábytek a zásuvky.

Slupkami z mandarinek snadno provoníte   skříně a nábytek   . Skořápky  stačí   usušit v troubě a poté je vložit do látkových sáčků   . Výsledek pak jednoduše přidáte do polic a skříní nábytku, který tvoří dům.

  • Provoňte prostředí

Tato technika provonění prostředí se s výhodou  používá v zimním období. V chladném období totiž máme tendenci otevírat okna velmi málo, což v domě vytváří zatuchlý, zatuchlý a zatuchlý zápach.

Ekologickým a cenově výhodným způsobem,   jak eliminovat zatuchlý vzduch,   je   umístit mandarinkové slupky na parapety   . Poté, co jsou misky umístěny na okenní parapety, jsou nevyhnutelně   vystaveny slunci   . Můžete je nastavit i při   zapnutém topení   . Citrusové aroma během krátké doby naplní celý dům a odstraní nepříjemný zápach. Tento trik byl zděděn po babičkách, které dával skořápky do krbu, aby celý pokoj voněl svěže.

  • Čistěte povrchy a podlahy tímto přírodním čističem

Ze slupek mandarinek  lze   vyrobit přírodní čisticí prostředek .   Do hrnce s vodou   stačí vložit 4 slupky z mandarinek   ,   1 tyčinku skořice a 3 hřebíčky a poté nechat 10 minut vařit  . Poté do sklenice nalijte ocet  . Jakmile je vše připraveno, měli byste   směs přefiltrovat   a nalít do nádoby s rozprašovačem. Poté je možné vyčistit podlahu a povrchy domu.

Teď už zbývá jen začít s recyklací.