Existuje přírodní prostředek, jak dřevo během chvilky vyleštit, aby již nebylo matné nebo staré. Zjistěte, který produkt potřebujete použít, už ho máte doma.

Vyčistěte dřevo

Dřevo je materiál běžně používaný pro bytové zařízení   . Ve skutečnosti poskytuje teplo a činí prostředí lákavějším. Od dveří po nábytek, i když je to velmi choulostivý materiál a při nesprávném zacházení se může snadno zničit. Je třeba se vyhnout například agresivním přípravkům.

Mezi tyto produkty jistě patří chemické a těžké produkty. Je však také vhodné vyhnout se používání příliš agresivních houbiček. Dřevěný nábytek je časem   náchylný k tvorbě skvrn a může způsobit skvrny   . Existují však přírodní prostředky, díky kterým budou vypadat opět jako nové, a nepotřebujete k tomu mnoho peněz.

Starý, matný dřevěný nábytek.

Ve skutečnosti   existují přírodní produkty, které jsou skvělé pro leštění dřeva   . Zapomenete tak na starý a nudný dřevěný nábytek a bude vypadat jako nový. Pokud jste zvědaví, čtěte dál a zjistěte, jaký přírodní produkt potřebujete. Níže, v dalším odstavci, najdete všechny podrobnosti.

Lék na staré a matné dřevo

Jak již bylo řečeno, existují přírodní produkty, kterými lze dřevěný nábytek ošetřit. Konkrétně se leští a odstraňují i ​​skvrny. Dnes   se podíváme zejména na leštící úpravu vyrobenou výhradně z přírodních produktů,   které ve své kuchyni jistě najdete.

Než však začnete, nezapomeňte dřevěný nábytek oprášit a vyčistit. Tyto dva kroky jsou bezpodmínečně nutné před leštěním. K odstranění prachu můžete použít vlněný svetr, který prach přitahuje, na čištění zase marseillské mýdlo.

Leštění dřeva.

Nyní můžete přistoupit k leštění.  K přípravě budete potřebovat: 1 polévkovou lžíci olivového oleje a 2 polévkové lžíce octa   (dávkování můžete zvýšit podle potřebného množství). Tyto dvě ingredience dobře promíchejte a poté měkkým kartáčem vykartáčujte celý dřevěný nábytek.

Nechte ji několik hodin působit a poté ji otřete vlněným hadříkem, abyste ji opláchli   . Vždy nezapomeňte nejprve vyzkoušet na nenápadné ploše nábytku, abyste se ujistili, že není poškozen a abyste dosáhli požadovaného efektu. Nábytek je zde jako nový. Pokud však chcete, můžete tyto produkty používat i jednotlivě. Níže vám řekneme, jak to udělat.

Jiné přírodní prostředky

Jak jsem řekl,   dva výše uvedené produkty lze použít i samostatně a nejsou jediné   . Můžete použít tyto:

  • Ocet   : lze použít samostatně s vlhkým, dobře vyždímaným hadříkem z mikrovlákna. Přidejte pár kapek a krouživými pohyby vyživujte dřevo. Na tento úkol se skvěle hodí jablečný ocet.
  • Olivový olej   : Tato složka je skvělá pro dřevo, protože ho intenzivně vyživuje. V tomto případě kápněte pár kapek na vatový tampon a otřete postižená místa. Nechte pár minut odpočinout. Poté otřete suchým vlněným hadříkem.
jedlá soda a ocet
  • Citronová šťáva   : Navlhčeným hadříkem z mikrovlákna rozetřete citronovou šťávu po celém povrchu dřevěného nábytku. Za chvíli bude zářit.
  • Marseillské mýdlo a jedlá soda   : Z těchto dvou budete potřebovat 2 polévkové lžíce a 2 polévkové lžíce rozpuštěné v 500 ml vody. Poté vezměte hadřík a zalijte tímto roztokem. Kromě leštění je nábytek super čistý.

Ať už si vyberete jakýkoli přírodní produkt, nezapomeňte jej vždy otestovat na skrytém místě   . Tento krok je důležitý, aby nedošlo k poškození nábytku   .