Mouchy jsou jedním z nejotravnějších zvířat vůbec   I když se ve většině případů jedná o hmyz, který není až na určité situace lidskému zdraví až tak nebezpečný, je také pravda, že dokáže být opravdu velmi nepříjemný.

Pravděpodobně víte, že na trhu je mnoho chemikálií a insekticidů, které můžete použít k hubení a/nebo odvádění much. Věděli jste ale, že můžete použít i   zcela přírodní prostředky  , které nepoškozují zdraví lidí ani zvířat?

Jedná se o neobvyklé prostředky, které jsou založeny na přísadě, která je široce používána v kuchyni. Pojďme se podívat, který z nich!

Bazalkou zbavte mouchy

Jestliže na jedné straně krásné období přináší mnoho krásných věcí, na druhé straně je to také období, ve kterém je více   hmyzu   různých druhů. Ty dokážou být podobně jako mouchy velmi otravné: pokud se neřídíme některými důležitými radami, naše letní odpoledne může nevyhnutelně zkazit přítomnost velmi otravného hmyzu.

Abyste tomu zabránili, můžete použít fantastickou rostlinu:   bazalku   . Je to velmi aromatická rostlina často používaná při vaření a jako základ středomořské stravy. Její využití se ale neomezuje jen na kuchyň:   bazalku   skutečně nesnáší různý hmyz, například mouchy. Jeho silný zápach, který je pro nás obzvlášť dobrý, je pro mnoho hmyzu nesnesitelný.

Proto   je bazalka velmi užitečná k odpuzování much a různého hmyzu. Jednoduše postavte rostlinu před okno a máte hotovo. Samozřejmě, pokud máme více oken, můžeme strategicky umístit i více rostlin.

Naše rada je začít pěstováním několika rostlin bazalky a možná    založit malou zahradu , pokud máte správný prostor. Můžete přidat i další rostliny, jako je černý pepř, který je pro stejný účel velmi užitečný díky své velmi silné vůni.

Alternativy

Můžete však hledat alternativy k vytvoření malé zahrady doma. Zde tedy máte řešení, které je nepochybně praktičtější a rychlejší. Můžete dokonce   marinovat některé lístky bazalky nebo máty s octem  . Počkejte alespoň 6-7 dní a poté směs nařeďte vodou: v tuto chvíli použijte rozprašovač a použijte jej v místnostech, které chcete chránit před napadením hmyzem. Toto je další dobrý trik, který se často používá ve venkovských domech a má mimořádné účinky!