Muškáty: velkolepé kvetení s touto jednoduchou metodou! Výsledek je šílený

Pohled na balkony plné květin v létě je barevnou podívanou, která se každý rok opakuje.

Muškáty patří mezi nejpoužívanější rostliny a jejich   květy   mají zářivé barvy   a krásné   smaragdově zelené listy   , které nezůstanou bez povšimnutí.

Při nesprávném pěstování   však mohou muškáty kvést velmi řídce a pouze s několika barevnými květy   . Takže to nemá nic společného s velkými a nádhernými květinami, které mohou produkovat.

Pokud právě z tohoto důvodu   chcete vidět plné květy   , na této stránce se dozvíte, jak na to.

Níže uvádíme   několik tipů, které každému umožní  pěstovat muškáty tím nejlepším možným způsobem   , i když se o ně snaží pečovat poprvé.

Muškáty: velkolepé kvetení s touto jednoduchou metodou! Výsledek je šílený

Budete-li dále posouvat stránku, objevíte   5 tipů, které byste neměli minout, aby rostlina   plně rozkvetla. Výsledek bude velkolepý a bohatý na barvy.

  • 1. Očistěte listy

Je velmi důležité vyčistit listy muškátů. Ve skutečnosti může k fotosyntéze dojít snadněji, když je povrch listů čistý. To zvyšuje pohodu rostliny a intenzivněji kvete. Pro jejich správné čištění je nutné   rozpustit 20 nebo 30 gramů marseillského mýdla v 500 mililitrech vody   . Výsledek se pak přenese na listy   vatou  . Navíc toto řešení také zabraňuje vstupu parazitů.

  • 2. Zřeďte rostlinu

Muškáty se obvykle stříhají   v březnu   a tedy brzy na jaře. Již odkvetlé nebo odkvetlé části je však   možné   seříznout po prvním odkvětu. Můžete to udělat   zahradnickými nůžkami   nebo   rukama  . Krásné květiny vždy kvetou.

  • 3. Nakrmte půdu

Je zřejmé, že rostliny potřebují krmení a muškáty nejsou výjimkou. Je zřejmé, že na trhu existuje mnoho   přípravků   na hnojení rostliny, které musí nutně obsahovat železo, mangan, dusík, zinek, draslík a fosfor. Místo toho   si můžete vyrobit přírodní hnojivo pouhým rozprostřením kávové sedliny na půdu   . Ty mají vysoký obsah dusíku a podporují růst muškátů.

  • 4. Rostlinu zalévejte v závislosti na teplotě.

Rostlina potřebuje pro každé roční období jiný typ zálivky. Toto pravidlo platí i pro muškáty, proto   je potřeba počítat s teplotou při zalévání rostliny   . Čím   je tepleji   , tím více vody rostlina potřebuje a   tím častěji je třeba ji zalévat   . Chcete-li zkontrolovat, zda půda potřebuje vodu,   musíte se jí dotknout   . Pokud je mokrá nebo měkká, budete ji muset samozřejmě zalévat později.

  • 5. Sonne

V létě není nutné kvůli nadměrným teplotám muškát vystavovat přímému světlu,   listy by se mohly spálit   . Na jaře a začátkem léta je však  důležité rostlině dopřát dobré opalování. V opačném případě začnou listy žloutnout a nedojde k dobrému kvetení. Ve skutečnosti tato „   sluneční sprcha   “ stimuluje pelargónie   k tvorbě nových výhonků   .

V tomto okamžiku již nejsou žádná tajemství v péči o pelargónie. Nyní bude snadné o ni pečovat a nechat ji kvést!

Dobrá práce.