Vytvořte definitivní prostředek proti švábům, mouchám a komárům během několika minut. Odpuzuje hmyz, chrání dům a také zahradu. 

Veverka

S blížícím se jarem narůstá problém společný zejména těm, kdo žijí na venkově nebo mají zahradu : hmyz . Abyste se jich zbavili, ale není nutné používat chemické repelenty , ale můžete si vytvořit přírodní řešení . Pomocí jednoduchých bobkových listů a hřebíčku můžete ve skutečnosti udržet hmyz a parazity daleko od vašeho domova a zahrady navždy . 

Vavřín a karafiát: odpuzuje hmyz

Odpuďte hmyz bobkovými listy a hřebíčkem,  které jsou známé svými odpuzujícími vlastnostmi . Tyto rostliny byly po staletí používány k ochraně proti komárům, mouchám a jinému otravnému hmyzu. 

Bobkové listy ve skutečnosti pocházejí z oblasti Středozemního moře a obsahují esenciální oleje , které vydávají vůni , která je pro hmyz nepříjemná . Spalování nebo mletí bobkových listů tedy umožňuje uvolnit tyto esenciální oleje do vzduchu a vytvořit tak přirozenou bariéru proti hmyzu. Bobkové listy jsou účinné jak čerstvé , tak sušené. Když se suší , listy této rostliny vydrží až rok , ale čerstvé mohou uvolňovat silnější aroma , které může fungovat lépe, aby se zabránilo švábům.

Hřebíček jsou naproti tomu sušená poupata květu rostliny Syzygium aromaticum pocházející z Indonésie . Hřebíček je užitečný při odpuzování hmyzu a škůdců , protože obsahuje sloučeninu zvanou eugenol , která působí jako přírodní repelent proti hmyzu . Při mletí nebo umístění v místnosti hřebíček uvolňuje do vzduchu eugenol a vytváří ochrannou bariéru proti hmyzu, mouchám a švábům.

Udržujte hmyz mimo dosah

Obě rostliny jsou proto užitečné pro odhánění hmyzu přirozeným způsobem , bez použití chemických látek škodlivých lidskému zdraví nebo životnímu prostředí. Navíc jsou tyto ingredience levné a snadno se shánějí , což z nich dělá pohodlnou volbu pro každého, kdo chce přirozeně a s nízkým rozpočtem držet hmyz pryč . 

Kombinujte bobkový list a hřebíček, abyste odstranili hmyz

přípravě našeho přírodního prostředku proti mouchám, komárům, mšicím a švábům vám postačí 15 bobkových listů a 10 hřebíčků . Vezmeme pánev a naplníme ji litrem vody , kterou přivedeme k varu .

Jakmile se voda vaří , vsypte do ní bobkové listy a hřebíček . Vše necháme pár minut povařit , aby ingredience uvolnily užitečné látky , které je charakterizují, poté pánev sundáme z plotny a necháme vychladnout . Po pár minutách můžeme přistoupit k přelití získané tekutiny do lahvičky s rozprašovacím difuzérem .

Udržujte hmyz mimo dosah

Nyní už jen zbývá použít prostředek proti hmyzu v místech, kde se hmyz nejvíce tvoří , například ve spíži , kuchyni a koupelně . Tekutinu získanou vařením bobkových listů a hřebíčku na zahradě pak můžeme jednou měsíčně použít k ochraně proti parazitům od rostlin . 

Další rady

Obě testované složky lze použít v kombinaci s jinými rostlinnými repelenty pro zvýšení jejich účinnosti . Například listy máty a eukalyptu jsou dva další dobře známé repelenty proti hmyzu a lze je použít spolu s  bobkovým listem a hřebíčkem k vytvoření ještě silnější ochranné bariéry .