Věděli jste, že existuje tajemství, které zahradníci používají k tomu, aby měli zdravé a kvetoucí orchideje? Je to tak, je to přírodní prostředek, kterým lze mít i krásné rostliny. Pojďme zjistit, jaké je tajemství.

Zdravá a kvetoucí orchidej

Orchideje jsou velmi rozšířené a oblíbené rostliny, protože jsou velmi dekorativní a jsou ideální pro zdobení balkonů, teras, zahrad a dokonce i interiérů domů. Přestože jde o rostliny nenáročné na pěstování, vyžadují základní pozornost, aby    rostly zdravě a olistěly . Především se musí přihnojovat vhodnými přípravky jako je přírodní hnojivo.

Takové hnojivo pomůže rostlině posílit a bujně růst a také zajistí bohaté kvetení. Jaké přírodní hnojivo ale použít? Ten, který používají zahradníci, odborníci na péči o rostliny a tedy i orchideje. Tajemství spočívá  ve výrobě hnojiva z vaječných skořápek, které po otevření a spotřebování většinou všichni vyhodíme do koše.

Místo toho je smysluplnější je recyklovat a rychle a snadno vyrobit domácí hnojivo pro orchideje. Pojďme zjistit, jak vyrobit přírodní hnojivo pro orchideje z vaječných skořápek.

Orchideje

Vlastnosti vaječných skořápek

Vaječné skořápky jsou bohaté na vápník a obsahují mangan, draslík, fosfor a další látky   , které jsou velmi důležité pro růst orchidejí. Každá vaječná skořápka obsahuje 96 % uhličitanu vápenatého   , což z ní dělá jeden z nejlepších organických zdrojů vápníku pro rostliny.

Tento ekologický zdroj, který je navíc ekonomický, protože vás šetří nákupem drahých hnojiv, vám nabízí   možnost zlepšit zdraví vašich orchidejí díky široké škále použití. Ve skutečnosti můžete použít vaječné skořápky tak, že je přidáte do půdy a smícháte s ní, nebo si můžete vyrobit tekuté hnojivo nebo dokonce prášek.

Díky   různým druhům hnojiv, která můžete získat, je můžete použít k pěstování orchidejí   a mít vždy bujné květy, aby rostliny rostly zdravě a měly potřebné živiny, aby se mohly předvést v celé své kráse. Níže vysvětlíme, jak vyrobit přírodní hnojiva s vaječných skořápek.

Orchideje v domě

Jak vyrobit přírodní hnojivo z vaječných skořápek

Výroba přírodního hnojiva   z vaječných skořápek je velmi snadná   . Nejprve si dejte   stranou dvě skořápky z vajec, které jste použili,   očistěte vnitřek, abyste odstranili blánu, vložte je do igelitového sáčku a   rukama je stlačte, abyste je rozlámali na malé kousky   .

V hrnci dejte vařit litr vody a když se začne vařit, přidejte slupky nakrájené na malé kousky. Vařte asi 15 minut, poté roztok přefiltrujte, ochlaďte a nalijte do rozprašovače.

Získané hnojivo rozdělte na orchideje, postřikujte je jednou za měsíc,   když jsou ještě malé, a poté každých šest měsíců, aby bujně rostly. Účinnost tohoto přírodního hnojiva je zaručena a vy uvidíte, že vaše orchideje vypadají krásně. S těmito nádhernými rostlinami si můžete vyzdobit svůj domov, jak si přejete!

Orchideje paní Watersové

Práškové hnojivo z vaječných skořápek

Z vaječných skořápek lze také vyrobit velmi účinné přírodní práškové hnojivo, aby orchideje rostly zdravě a bujně. Jak pokračovat:

  • Vaječné skořápky vařte asi 15 minut.
  • Scedíme je a dáme do nádoby vychladnout.
  • Vložte je do mixéru a rozdrťte na prášek.

Výsledný prášek smíchejte s půdou pro orchideje.   Rostlinám to dodá všechny potřebné živiny a posílí kmen a kořeny. Toto tajemství, které zahradníci   využívají pro zdravý růst orchidejí, zaručuje vynikající výsledky   a jak vidíte, umožňuje vám také získat krásné, zdravé rostliny s nádherným kvetením.