Odstraňuje vodní kámen ve sprchách a kohoutcích: lepší než ocet

Bojujte s vodním kamenem ve sprše a kohoutku: s kyselinou citronovou. Jednou z nejnepříjemnějších a nejfrustrovanějších věcí na úklidu vašeho domu je vypořádat se s usazeninami vodního kamene: na kohoutcích, ve sprše, na ocelových površích. A pokud je voda, která nám teče z kohoutku „tvrdá“, je to ještě nepříjemnější a komplikovanější.

Odstraňuje vodní kámen ve sprchách a kohoutcích: lepší než ocet

Existuje však způsob, jak proti ní účinně bojovat: pomocí kyseliny citrónové!

Nejen, že nám kyselina citronová může pomoci udržet myčku a pračku v čistotě, je také výborným odstraňovačem vodního kamene. Pojďme se podívat, jak jej můžeme použít k odstranění vodních usazenin a získání krásných lesklých povrchů.

Kyselina citronová a destilovaná voda.

První možností je rozpustit 150 gramů kyseliny citrónové v litru demineralizované vody (také nazývané destilovaná voda). Výsledkem je roztok, který lze nalít do rozprašovače a následně nastříkat na povrchy, které chceme přeleštit.

U vodovodních baterií je obvykle nejlepší nestříkat roztok kyseliny citronové přímo na ně, zvláště pokud jsou baterie obklopeny mramorovými nebo kamennými povrchy, které může kyselina poškodit.

V těchto případech je lepší nastříkat přípravek na hadřík a poté jej potřít na místa s největším nahromaděním.

Při sprchování můžete roztok nastříkat na okna a poté nechat několik minut působit. Poté otřete hadříkem z mikrovlákna a poté dalším suchým hadříkem, abyste práci dokončili.

Můžete ale použít i ocet.

Přestože je pokorný ocet velmi vhodný na leštění vodovodních baterií, odvádí velmi dobrou práci, zejména pokud jde o skvrny na oceli a skle.

Když ji používáme ke sprchování, je vždy dobré ji osušit ručníkem z mikrovlákna. Pokud je naše voda velmi tvrdá, můžeme na zmíněný hadřík nalít i trochu bílého octa a následně sklo sprchového koutu otřít: docílíme tak rychlého a řekněme přijatelného čištění.

Pro hlubší efekt však můžete použít vločky Marseillského mýdla, přidané do kbelíku s vodou spolu se sklenicí octa.

Dobrá práce!