Olivový olej: Smíchejte ho s jedlou sodou a vodou a užijte si výsledek!

Každý Ital ví, že   olivový olej   je nezbytným produktem nejen pro úspěch dobrého jídla, ale také v mnoha dalších souvislostech.

Na této stránce se dozvíte, kdy má smysl používat olivový olej pro podporu růstu a optimálního pěstování našich rostlin.

Rostliny, které obývají naše zahrady, domy a terasy, nacházejí v olivovém oleji cenného spojence, který dokáže vyřešit nejeden problém.

Olivový olej: Smíchejte ho s jedlou sodou a vodou a užijte si výsledek!

Jak můžeme olivový olej využít k užitku rostlinám, o které pečujeme?

Olivový olej může našim rostlinám pomoci třemi různými způsoby. Čtěte dále a dozvíte se:

  • ANTIPARASITARIO

Abychom zabránili výskytu parazitů a hmyzu na rostlinách, první věc, kterou musíme udělat, je pořídit si   rozprašovač  . Do lahvičky je potřeba   přidat 70 mililitrů olivového oleje   , sklenici   vody   a   5 gramů jedlé sody  . Když se tato směs nastříká na listy, rostlina dostane ochrannou vrstvu, která všechny „nepříjemné hosty“ vyděsí.

  • PROTI KOMÁRŮM

Olej může být rozhodující při odpuzování komárů z rostlin.  K vodě zřejmě v létě láká komáry . Není proto náhoda, že ve   stojaté vodě   v miskách na rostliny hučí. Abychom tento problém odstranili, musíme do   podšálků nalít trochu oleje  . Tím se problém během okamžiku vyřeší.

  • VYZTUŽENÉ

Pokud však chceme rostliny revitalizovat, postačí   do půdy  nalít  2   nebo 3 lžíce oleje . Ideální by bylo tuto jednoduchou akci provádět alespoň jednou za měsíc  . Lesklé listy navíc získáme    jednoduše tak   , že hadřík navlhčíme trochou oleje   a přetřeme.

Zkrátka nezbývá než si tyto rady uložit a dobře využít.

Zlepšení, kterých si všimnete, budou patrná. Bude to stačit k dosažení určité konzistence, ale bez námahy.

Se zeleným palcem!