Orchidej se suchými kořeny? Nevyhazujte to! Zde vám vysvětlíme, jak to zachránit!

Patříte mezi milovníky květin a máte orchidej, která trpí vysycháním a její kořeny hnijí? To neznamená, že rostlina musí zemřít. Ve skutečnosti existuje způsob, jak jej zachránit a obnovit jeho bývalou slávu. Nejprve byste měli posoudit, jak vypadají listy vaší orchideje: Vypadají mírně pomačkané a jsou měkké na dotek? Pak mají problémy a je potřeba jednat.

Orchidej se suchými kořeny? Nevyhazujte to! Zde vám vysvětlíme, jak to zachránit!

Orchidej se suchými kořeny? Nevyhazujte to! Zde vám vysvětlíme, jak to zachránit!

Zkontrolujte také kořeny, které jsou pod půdou orchideje. Pokud jsou tyto nahnilé nebo úplně suché, je to známka toho, že rostlina nedostává správnou výživu a hrozí jí uhynutí. Poslední slovo ale ještě nepadlo. Ve skutečnosti byste měli vědět, že je možné ji zachránit tím, že ji podrobíte hydroterapii. O čem to je? Nejprve rostlinu zcela vyjměte z půdy.

Poté odstraňte kořeny, které uhnily a již rostlině neslouží. Poté zkontrolujte, zda má orchidej stále masité kořeny nezbytné pro její rehabilitaci. Nyní vezměte kalich asi 10-15 cm vysoký a nechte kořeny rostliny během dne nasáknout. Odstraňte je na noc, abyste orchideji dali šanci navlhčit se bez hniloby.

Tento proces provádějte celý týden, po kterém si všimnete, že listy vaší orchideje budou oživené. V tuto chvíli je čas vrátit ji zpět do hrnce. Chcete-li pokračovat ve správné hydrataci rostliny, je vhodné přidat do podšálku trochu keramzitu, který je nezbytný pro pokračování vodoléčby.

Nyní vezměte hrnec a znovu do něj vložte trochu zeminy. Orchidej zasaďte a všechny kořeny zasypte více zeminou. Snažte se držet rostlinu při přesazování ve vzpřímené poloze, abyste získali silnější vzhled. Pomáhá také rostlině optimálně přijímat vodu z kořenů.

Chcete-li mít nádherné orchideje, je vhodné použít demineralizovanou vodu nebo vodu ze sběru dešťové vody, protože neobsahují určité prvky, které by mohly poškodit květinu a rostlinu.