Orchideje jsou krásné pokojové rostliny, ale jsou extrémně choulostivé a náchylné k bakteriím. Pojďme objevit přírodní prvek, který vám umožní chránit vaše orchideje před hrozbou onemocnění. Zde jsou podrobnosti.

Prášek na orchideje

Jednou z nejčastějších pokojových rostlin v domácnostech lidí jsou bezesporu   orchideje   . V přírodě existuje působivá rozmanitost těchto rostlin, protože existuje více než 30 000 různých druhů.

Každá orchidej se liší v závislosti na velikosti, barvě a tónu jejích květů a mnoha dalších aspektech. Bude možné najít orchideje všech barev, od fialové přes růžovou až po žlutou, bílou, modrou a oranžovou. Opravdová bouře barev.

Zmínili jsme, že orchidej je především   pokojová rostlina  . Ve skutečnosti to bude přesně místo, kde může nejlépe růst a být chráněn před nebezpečími a nebezpečími. Navzdory tomu   je tato rostlina velmi choulostivá a citlivá na různé podmínky   . Je tedy vaší povinností provádět všechny pohyby co nejsprávněji, abyste zabránili napadení parazity, bakteriemi nebo jinými nemocemi.

Optimálně pečovat o orchideje a chránit je před bakteriemi není příliš složité. Ve skutečnosti vyžadují několik   jednoduchých opatření   . Musíte však věnovat pozornost „podivným“ signálům, které tyto rostliny vydávají.

Velmi důležité je   chránit rostlinu před přímým slunečním zářením   . Proto orchidej miluje interiér našeho domova, dokud se k jejím listům dostane světlo bez kontaktu se slunečními paprsky.

Orchidej můžete také umístit na okenní parapet, pokud tam nikdy nedosáhnou sluneční paprsky. Rostlinu bude možné chránit i stanem. Je však důležité, aby byl vždy chráněn před přímým kontaktem se slunečními paprsky. Podle očekávání jej však bude nutné vždy vystavit světlu.

V tomto článku bychom vám rádi ukázali mimořádný trik ,   jak minimalizovat riziko onemocnění vaší orchideje   . Zde je konkrétní přísada, která bude opravdu užitečná.

Dokonalá ochrana orchidejí před bakteriemi – to je to, co potřebujete vědět

Nejlepší strategií je  umístit orchidej do jihovýchodní nebo jihozápadní oblasti domova. Další aspekt ke zvážení se pak týká vytápění domu. Neumisťujte svou orchidej blízko zdrojů tepla, jako jsou radiátory nebo krby. Je důležité, aby rostlina žila v mírných teplotách, ani příliš studená, ani příliš horká.

Orchideje

Při teplotě kolem 20° roste orchidej vždy optimálně a je zdravá a bujná. V létě je důležité umístit orchidej na větrané místo, vždy dbejte na to, aby dovnitř nesvítilo slunce.

Nadměrná   vlhkost   v domácím prostředí může způsobit   infekci vaší orchideje parazity a nebezpečnými bakteriemi  . V tomto případě rostlina onemocní a v nejhorším případě může zemřít.

Některé chemické přípravky na trhu jsou schopny   tyto parazity vymýtit   , ale nikdy nebudou řešením doporučeným odborníky. Ve skutečnosti existuje několik triků, jak zajistit, aby vaše orchidej zůstala vždy zdravá.   V tomto ohledu se vám bude velmi hodit zejména   přírodní prvek . Veškeré informace o něm naleznete zde.

Řešení proti parazitům.

Přirozeným řešením, jak účinně bojovat s jakýmkoliv napadením vaší orchideje parazity, je použití   kurkumy   . Máš to správně! Tento prvek s vysokými antioxidačními a protizánětlivými vlastnostmi pro lidské tělo je také velmi užitečný při prevenci problémů pro vaše rostliny.

Kurkuma

Proto jej bude možné využít nejen v kuchyni, ale i pro jiné zdánlivě druhořadé účely. První věc, kterou musíte udělat, je odříznout suché větve, které jsou nejvíce postiženy bakteriemi a parazity. Suché kořeny by měly být poté   vyjmuty z květináče a   omyty vodou  .

Vezměte prášek z kurkumy a rozpusťte z něj lžíci v misce s teplou vodou   . Vše přefiltrujte a vzniklou směs vložte do rozprašovací odparky. Nastříkejte tuto   směs na listy a kořeny vaší orchideje   a začněte ji znovu instalovat do květináče se zeminou, oblázky a kokosovým vláknem.

Protizánětlivé a protiparazitické účinky kurkumy se   velmi pozitivně projeví na vaší orchideji   . Po této cenné proceduře vyroste zpět stejně zdravá a silná jako předtím.