Jediným bramborem je možné množit orchideje donekonečna: zahradníkova metoda je jednoduchá a rychlá.

Množte orchideje

Pro ty, kteří  chtějí orchideje množit donekonečna, existuje zahradnický trik, který můžete hned použít. Jedná se o zcela přirozené metody, které vám umožní mít tuto rostlinu, aniž byste ji museli znovu kupovat. Z jeho řízků a s bramborem můžete získat něco jedinečného, ​​co můžete ukázat svým přátelům a poté dalším uživatelům. Jedná se o metodu vyvinutou profesionály v oboru. Co je potřeba? Kvetoucí orchidej a pak brambor s nádechem zeleného palce.

Jak neomezeně množit orchideje?

Orchideje   jsou elegantní a sofistikované rostliny   , které přicházejí v různých typech, které dávají různé vůně a barvy v závislosti na vašem osobním vkusu. Je to pěkný dárek pro každou příležitost, ale také rostlina do domácnosti pro zkrášlení zahrady nebo pokojů.

Zahradníci se rozhodli prozradit malé tajemství jeho nekonečného rozmnožování. K tomu budete potřebovat nůžky, rostlinu orchideje, která   již alespoň jednou vykvetla,   a hnojivo podporující růst.

Větve orchidejí

Je také důležité, aby větve orchideje byly zdravé a aby orchidej byla postupem času ošetřena tím nejlepším možným způsobem. Pamatujte, že tato rostlina vyžaduje velmi vlhké prostředí a dostatek vody. Většinou se doporučuje umístit jej do koupelny, prádelny nebo kuchyně,  kde je vlhkost.

Mělo by mít možnost zásobovat se živinami denně a kořeny by nikdy neměly přijít do kontaktu s příliš stojatou vodou, aby nedošlo k jejich zahnívání. Pokud je toto vše hotovo a rostlina je zdravá, můžete   přistoupit k množení.

Ingredience a postup.

Chcete-li mít nekonečné orchideje,   stačí provést malý postup, který poskytují odborníci a profesionálové. Použijte rukavice a stříhejte větev/střih rostliny svisle a ne ostře nůžkami.

V samostatné nádobě připravte   látku  , která bude sloužit jako hlavní živina:

  • Vezměte všechny klíčky brambor a vložte je do mísy.
Brambory s klíčky
  • Přidejte nasekaný stroužek česneku;
  • Promícháme a přidáme vodu.

Směs pak zakryjeme   a necháme na tmavém místě marinovat maximálně týden.

Řízek se vyjme a vydezinfikuje, aby byl připraven na celý proces. Mezitím hmotu s bramborem a česnekem přefiltrujte, abyste měli k dispozici tekutou živinu. V této hmotě musíte řízek namočit, aby   absorboval všechny živiny.

Ihned poté je třeba ji umístit do květináče se   zeminou a zeminou   , kde se může v následujících týdnech šířit.