Je možné pěstovat orchidej bez kořenů. To je metoda, kterou byste měli dodržovat, abyste ji oživili a znovu rozkvetli. Rozhodně byste to neměli vyhazovat.

rostlinné rostliny

Orchidej je rostlina, která nevyžaduje velkou péči, a proto ji můžeme najít v mnoha domácnostech jako okrasnou rostlinu. Rozhodně však musíte být opatrní, jinak naše orchidej zemře a nebude snadné ji získat zpět. Řiďte se proto malými tajemstvími nezbytnými pro zdravou a kvetoucí orchidej.

V první řadě je velmi důležité umístění, teplota a sluneční záření. Z tohoto důvodu je vhodné umístit orchidej v domě na místo, kde není průvan a kde nejsou radiátory. Poté doporučujeme teplotu kolem 20°C a nakonec světlo, které není přímo vystaveno slunci.

Orchideje: Udělejte to, pokud nemají kořeny

Velmi důležitá je pak i zálivka, rostlina musí být stále vlhká, nesmí být suchá a nesmí být plná vody. Pokud nebudou tyto malé kroky dodrženy, rostlina by mohla utrpět následky: opadávání květů, žloutnutí listů a shnilé kořeny, které je třeba neopravitelně odříznout   . Podívejme se na poslední případ, tedy pěstování orchideje bez kořenů   .

To je to, co byste měli udělat, pokud máte orchidej bez kořenů

Pokud máte orchidej s nahnilými kořeny, je lepší je odříznout, než je tam nechat. Z tohoto důvodu je první věcí, kterou bychom měli udělat, je vyjmout orchidej z květináče a odstřihnout všechny shnilé kořeny nůžkami   . Pokud je potřebujete všechny smazat, nebojte se a udělejte to. Ve skutečnosti existuje způsob, jak znovu vypěstovat zcela zdravé kořeny a nyní to uvidíme.

Jakmile úplně odříznete kořeny, odstraňte i větve a opatrně odřízněte základnu, kde se kořeny uchytí   . V tuto chvíli můžete přidat trochu kurkumy nebo skořice, abyste dezinfikovali oblast a zabránili růstu plísní.

Odříznuté kořeny orchidejí - shnilé -

Navíc provedete postup v porovnání s tím, co se běžně dělá. Obvykle se do vody sypou kořeny, ale tentokrát do vody sypeme listy   . Stačí vzít sklenici, která je absolutně průhledná, protože jí musí projít světlo, a vložit do ní listy s asi 4 až 5 centimetry vody. Aby kořen nespadl, stačí použít párátko.

V tomto okamžiku vše, co musíte udělat, je počkat. Během prvních 15 dnů uvidíte velmi malé hrbolky, což znamená, že metoda funguje   . Po 3 až 4 měsících uvidíte kořeny dlouhé několik centimetrů. Po dokončení sklenice nezapomeňte vždy přidat vodu.

před a po 3 měsících - orchidej bez kořenů

Když kořeny dosáhnou délky asi 6 centimetrů, je čas orchidej přesadit   . Vzhledem k tomu, že se tato orchidej jen těžko drží u země, používáme při výsadbě více přípravků: hliněné koule, borovou kůru a mech pro urychlení tvorby kořenů.

Vždy si vezmeme plastový kelímek a do dna uděláme zářezy, jako by to byla váza. Hliněné kuličky jsme položili na zem, aby se usnadnilo odvodnění, a poté odřízli borovici a mech   . V tomto okamžiku postříkáme mech hojně rozprašovačem a přidáme orchidej. Nakonec přidejte další borovou kůru. Zde je vaše orchidej znovuzrozena.