Pokud chcete, aby vaše orchideje kvetly mnoha květinami, musíte postupovat podle této metody. Je to velmi jednoduché a ve velmi krátké době se rostlina znovu narodí. Zde je vše níže.

Složka v květinách

Orchideje jsou známé svou schopností udržet květy na svých větvích po dlouhou dobu  . Pak bude rostlina při správné péči schopna v průběhu času nepřetržitě kvést. Existuje mnoho lidí, kteří pěstují orchideje, ale nevědí, jak se o ně správně starat, aby rostlina vytvářela více květů.

V první řadě je také velmi důležitá  poloha květináče s orchidejí  . Orchideje potřebují světlo pro fotosyntézu, ale nemají rády přímé sluneční světlo. Proto je lepší květináč umístit na parapet, kam nedosahují paprsky přímo nebo pod solární filtr pro orchideje.

orchideje

Nestačí však rostlinu umístit na správné místo, ale  také ji obohatit vhodnými hnojivy  . Nyní vám ukážeme jeden konkrétní vyrobený z přírodních produktů, který pomůže vaší rostlině produkovat mnoho květů. S pár eury to zvládnete a nebudete muset kupovat drahá a specifická hnojiva.

Jak zajistit, aby orchideje kvetly déle a rychleji

Jak jsme právě řekli, podívejme se, jak si vyrobit přírodní hnojivo doma. Hlavní složkou je rýže  , přítomná ve většině italských domácností. Jedná se o vynikající organické hnojivo pro orchideje. Pojďme se podívat, jak to udělat.

Vezměte 3 lžíce rýže a nasypte ji do mixéru. Zavřete a nechte několik minut působit, dokud se rýže zcela nerozdrtí. V tomto okamžiku budete mít prášek, který musíte dát do skleněné nádoby. K tomu musíme přidat trochu aloe vera  . Pak vezměte malou čepel a začněte řezat spoustu malých kousků.

Hnojivo pro rýži a aloe vera

Přidejte do sklenice. Nakonec zalijte 500 ml horké vody a dobře promíchejte. Nyní  pevně zavřete víko a přikryjte jej tmavou utěrkou a nechte vychladnout. Asi po 4 hodinách vychladne a můžete pokračovat. Vezměte sítko a přefiltrujte, co je ve sklenici. Nyní odstraňte odpad.

Poté získaný roztok nařeďte 3 l vody  a získané hnojivo nalijte do rozprašovače. Nyní pokračujte  postřikem nad a pod listy  . Listy osušte vatou, aby nehnily. Toto hnojivo také likviduje plísně a hmyz, takže rostlina je zdravější.

orchideje

Toto hnojivo aplikujte  jednou za 15 dní  a uvidíte, že orchidej bude vždy zelená. Tímto hnojivem můžete orchidej také zalít , aby působila na kořeny  . Rýže a aloe obsahují mnoho bílkovin, jako je fosfor, zinek, draslík, mangan a další.

Vzhledem k tomu, že rýže i aloe jsou zcela přírodní, rostlina může roztok velmi snadno absorbovat. Po několika měsících této léčby začnete vidět nové kořeny, a proto nevyhnutelně  začne kvést mnohem více květin než dříve  . Nezbývá než to zkusit taky.