Chcete mít krásné a bujné orchideje? Zapomeňte na vodu, musíte je zalévat jinak, aby velkolepě rostly. Pojďme objevit nejlepší způsoby, jak zalévat orchideje a udržovat svěží květiny!

Přestaňte to dělat své orchideji.

Orchideje jsou nádherné rostliny a jsou vhodné i pro domácí pěstování. Existuje více než 25 000 druhů, ale   jedním z nejznámějších je Phalaenopsis   , běžně nazývaný motýlí orchidej, který se vyznačuje svými barevnými květy. Péče o orchideje není obtížná, ve skutečnosti vyžadují malou pozornost, ale jedním z nejdůležitějších faktorů při získávání nádherných květin je zalévání.

Jak zaléváte tuto krásnou rostlinu? Jaká   hnojiva bych měl použít ke stimulaci růstu květin   ? Orchideje jsou velmi odolné tropické rostliny, mají stálezelené olistění a když se objeví květy, jsou výjimečné, protože zdobí prostředí, ve kterém se nacházejí.

K dosažení optimálního kvetení   však nestačí voda   , ke stimulaci růstu květů je zapotřebí dostatečné množství hnojiva. Je jasné, že voda je pro orchideje životně důležitá, ale sama o sobě rostlině nezajistí to, co potřebuje, aby velkolepě kvetla.

Proto, jak roste, musíte   přidat potřebné prvky pro stimulaci růstu   a můžete to udělat pomocí zavlažování, které musíte udělat s vhodnou tekutinou. Zde je několik dokonalých řešení pro zalévání orchidejí tekutým hnojivem, které vám zajistí bujný růst.

Zelený čaj

Zelený čaj je vynikající hnojivo   pro pěstování orchidejí   a dosažení bohatého kvetení   Zelený čaj je udržuje zdravé a silné, stimuluje   kvetení   a zajišťuje nádherné květy.

Orchideje

Zelený čaj je bohatý na minerály důležité pro růst, jako je   draslík, fosfor a dusík   , a působí jako přírodní hnojivo. Chcete-li získat správný tekutý roztok, který   zaručí zdraví rostliny,   měli byste udělat následující:

  • Namočte několik lístků zeleného čaje do horké vody.
  • Nálev necháme vychladnout
  • Použijte roztok k zalévání orchidejí.

Tekuté hnojivo můžete  použít jednou za měsíc, a to jak na jaře, tak v létě,   ale bez přehánění   , jinak   opadají listy i květy   . Můžete také použít obsah sáčků zeleného čaje a posypat jimi půdu rostliny v květináči.

Orchideje

Voda na vaření rýže

Voda na vaření rýže je také výjimečným přírodním hnojivem pro rostliny. Toto hnojivo bohaté na škrob,   draslík, fosfor a dusík   podporuje růst rostlin, zvyšuje proces fotosyntézy a usnadňuje růst dobrých bakterií v půdě.

Jednoduše shromážděte   vodu, kde jste vařili rýži   , nechte ji   vychladnout a poté ji použijte k zalévání orchidejí. Kromě vody na vaření rýže, těstoviny a brambory jsou další potraviny, které obsahují hodně škrobu, takže vodu na vaření můžete použít i pro tyto potraviny.

Voda na vaření vajec

Vařící voda z vajec je jedním z přírodních hnojiv, které mohou orchidejím pomoci k bujnému růstu.

Chcete-li ji získat,   musíte uvařit několik vajec, dokud nebudou tvrdá,   čímž ušetříte vodu na vaření. Nechte vychladnout a poté použijte k zalévání orchidejí.

Získané hnojivo obsahuje   látky z vaječné skořápky, a to hořčík, vápník, fosfor a uhličitan,   které zůstávají ve vodě na vaření. Když rostliny zalijete touto tekutinou, absorbují všechny látky.

Orchideje

Banánové slupky

Banánové slupky   obsahují také velké množství dusíku a draslíku   a jsou ideální pro stimulaci růstu orchidejí. Jak je používat:

  • Smíchejte bio banánové slupky s vodou.
  • Nechte 24 hodin uležet a poté orchideje zalijte tekutinou.

Získaný roztok je bohatý na esenciální   látky  pro optimální růst rostlin   a výsledky jsou zaručeny.

Se všemi těmito přírodními hnojivy můžete své orchideje pěstovat s jistotou, že dosáhnete výjimečných výsledků!