Pokud chcete pěstovat cibuli a česnek, měli byste vědět, že jde o nenáročné rostliny, které lze pěstovat na zahradě nebo v květináčích na balkóně.

pěstování cibule

Pojďme zjistit, jak pěstovat cibuli a česnek, to vše ve staré polystyrénové krabici.

Cibule a česnek

Cibule a česnek jsou velmi výživné a zdravé potraviny. Nutriční hodnoty cibule zahrnují sacharidy, vlákninu, bílkoviny, tuky, kyselinu listovou a vitamíny C a B6. Ale také kyselina listová a draslík, stejně jako česnek, a to vše v různých hodnotách.
Obě potraviny obsahují také malé množství vápníku, železa, hořčíku, fosforu a zinku.

 

Jak pěstovat cibuli a česnek.

Pokud   jde o alergie, jak cibule, tak česnek mohou   u některých lidí vyvolat alergické reakce. Příznaky mohou zahrnovat svědění, vyrážku, otok rtů, jazyka a obličeje a potíže s dýcháním.

Obecně platí, že alergie na česnek je   méně častá než alergie na cibuli. Pokud však máte podezření, že jste alergičtí na některou z těchto potravin, je důležité navštívit lékaře, aby je důkladně vyhodnotil.

Cibuli i česnek   lze konzumovat syrové nebo vařené   a používají se v mnoha mezinárodních pokrmech.

Bílá, červená a zlatá cibule

Chcete-li z cibule vytěžit maximum, je   nejlepší ji konzumovat syrovou nebo lehce povařenou. Vysoké teploty mohou zničit některé vitamíny a živiny obsažené v cibuli.

Syrovou cibuli   lze přidat do salátů nebo sendvičů   , aby dodaly nádech chuti a křupavou texturu. Aby cibule při vaření nezhořkla nebo neztratila chuť,  je nejlepší ji vařit na mírném a pomalu, nikoli na vysoké teplotě.

Syrový česnek   je nejlepší způsob, jak co nejlépe využít výhod česneku. Může   se nakrájet a přidat do salátů, omáček, marinád a vinaigret.

Může být přidán na konci vaření, aby se zabránilo ztrátě chuti a prospěšných vlastností.

Stroužky česneku

Obecně platí   , že je důležité vybírat čerstvou cibuli a česnek   a skladovat je na chladném a suchém místě. Před použitím byste měli odstranit vnější slupku a nakrájet je nebo je rozmixovat na pyré podle požadavků vašeho receptu.

Jak pěstovat cibuli a česnek.

Pokud milujete čerstvé a zcela organické produkty,   musíte také vědět, jak si doma vypěstovat cibuli a česnek,   a k tomu stačí začít šetřit všechny ty hezké obaly z polystyrenu, které obvykle při recyklaci vyhazujeme.

Mezitím se pokusme pochopit, jaké vlastnosti mají tyto jedinečné potraviny, které dokážou ochutit a obohatit naše pokrmy.

Cibule a česnek jsou nenáročné rostliny na pěstování a lze je pěstovat na zahradě nebo v květináčích na balkóně. Pro cibuloviny byste měli   zvolit slunnou, dobře odvodněnou část zahrady   nebo dostatečně velký květináč, aby se do něj vešly cibulky.

Jedním ze způsobů, jak dobře uspořádat česnek a cibuli doma i na terase, je použití   krabic z polystyrenu.

Polystyrenová krabice

Aby bylo jasno,   například ty s víčky jsou v pořádku   , jak nahoře, tak dole. Takže jakmile máme zavřeno, cvičíme venku, třeba s   plastovými uzávěry jako měrnou jednotkou.

Udělejte značky kolem víka pomocí pera a poté odstraňte víčka z polystyrenu pomocí nože.

Nyní oddělte obě poloviny, vezměte malé cibulky a    vousy zastřihněte nůžkami.

Poté do cibule uděláme zářez tam, kde je špička a nakonec si připravíme všechny cibule a to samé uděláme s česnekem.

Nakonec do otvoru vložíme odříznutou část vousů a druhou polovinu zalijeme vodou   jako talířek na česnek a cibuli.

Brzy, jen jednoho dne, uvidíme, jak cibuli rostou nové vousy a zelená nadzemní část. Cibule i česnek brzy
vyraší nové kořínky.

Po 5 dnech jsou kořeny mnohem delší a vnější zelená vzdušná část narostla, jsme připraveni je zakopat. Vždy balení polystyrenu, tentokrát větší, vyvrtáme   otvory pro drenáž a nasypeme do nich zeminu.

Cibule sázíme   asi 2,5 cm hluboko   a asi 10 cm od sebe, pak   pravidelně zaléváme   a udržujeme půdu vlhkou, ale ne přemokřenou.