Zde je návod, jak rychle a snadno vypěstovat mango doma!

Tropické ovoce se na našich stolech objevuje stále častěji, najdeme je již ve všech supermarketech. Jak příjemná je chuť, záleží samozřejmě na našem osobním vkusu, ale estetiku těchto rostlin nezná téměř každý. Mnohé tropické rostliny však nesou pouze plody bohaté na vitamíny, ale jsou také velmi krásné. Chceme-li si doma vytvořit jedinečný kout, vypěstujme si rostlinu manga z jednoduchého plodu. To je opravdu velmi jednoduché.

Zde je návod, jak rychle a snadno vypěstovat mango doma!

Potřebný materiál

  • Velmi ostrý nůž
  • několik listů savého papíru,
  • trochu vody,
  • průhledná plastová nádoba,
  • průhledná fólie.

Takto získáte jádro

Když připravujeme mango ke konzumaci, obvykle nevěnujeme kostem velkou pozornost, ale v tomto případě je důležité ji nepoškodit.

Pokud je ovoce hodně zralé, stačí udělat řez po celém obvodu a snažit se nedotýkat se jádra. Pak už jen otočte obě poloviny, abyste ji uvolnili. Pokud je naopak dužnina pevnější, musíme nakrájet plátky, vždy opatrně, abychom se nedotkli kosti a po částech ji uvolňovat.

Jakmile máme kámen, který chceme, v ruce, musíme vyjmout vnitřek a opět dávat velký pozor, abychom ho nepoškodili. Obecně je ve vnější části štěrbina. Odtud ji začneme otevírat a vyjmeme vnitřní dužinu. Musí vyjít úplně úplně.

Jak ošetřit lísku, aby rostlina rostla?

Když máme semínko manga konečně v rukou, opatrně je zabalíme do několika listů savého papíru, vložíme do nádoby a celý papírový ručník namočíme rukama nebo rozprašovačem. Mělo by být dobře namočené ve vodě, ale ne namočené. Celou nádobu obalíme průhlednou fólií a vytvoříme tak mini skleník, který udrží semena ve vhodných teplotních a vlhkostních podmínkách. Nádobu umístíme na dobře osvětlené místo, ale mimo přímé sluneční světlo. Asi za deset dní uvidíme první výhonky našeho krásného manga.

S trochou trpělivosti budeme mít v obýváku tropický koutek!