Olivovník je středomořská rostlina, která velmi dobře roste pod spalujícím sluncem, což umožňuje jeho plodům rychle dozrát a produkovat fantastický olej, který je snadno rozpoznatelný a má jemnou a vzácnou chuť.

Jak pěstovat olivovník

Olivový olej je žlutým zlatem kuchyně, bez této fantastické suroviny se neobejde žádný pokrm. Vyrobit si je přímo doma je nejen způsob, jak ušetřit spoustu peněz,   ale také velká radost.

Pokud si chcete zkusit vypěstovat olivovník doma, musíte nejprve přijít na to, jak a co dělat, protože je to stále   život, o který se musíte nějak starat.

Olivovník, jak zajistit, aby dobře rostl?

Olivovníku se daří v oblastech s mírným klimatem, ale v zimě by teploty neměly   klesnout pod nulu, jinak rostlina uhyne. Péče a hodně trpělivosti jsou hlavní ingredience, které nám umožňují dosáhnout dobrých výsledků.

Dodržováním několika velmi jednoduchých pokynů můžete pěstovat krásné rostliny nejprve v květináčích a poté ve své domácí zahradě. První věc, kterou byste měli udělat, je vybrat si strom, který chcete pěstovat, protože tam není jen jeden druh olivovníku, ale několik rostlin různých druhů roztroušených po celém světě.

Některé jsou si navzájem podobné, jiné mají drobné rozdíly související s chutí nebo barvou ovoce. V závislosti na   druhu rostliny se mění techniky pěstování a doba zrání plodů.

Například v Puglii můžete najít Bella di Cerignola, Cellina Barese a Cima di Bitonto, i když jsou všechny ve stejné oblasti, protože klima se mírně liší oblast od oblasti, každá z těchto rostlin může   poskytnout jiný výsledek. .

Z tohoto důvodu je vhodné udělat si malý průzkum, abyste zjistili, který olivovník je pro oblast, kde žijete, nejlepší, abyste se vyvarovali chyb a neutráceli příliš peněz, času a trpělivosti za něco, co možná nefunguje. Co chceš.

Jak zasadit olivovník z jeho plodů

Poté se ze stromu shromáždí ovoce a olivy se vloží do kbelíku, dužina se rozláme, aby se oddělila od pecky, olivy se nechají nasáknout za   občasného promíchání vody   , protože tímto způsobem dojde k oddělení oliv. Olivy jsou dosaženy Olivy jsou dosaženy. Dužina se vyrábí snadněji a rychleji.

Kameny jsou poté obnoveny a kůže zbývající na povrchu je odstraněna. Poté kámen několik minut oplachujte horkou vodou, pokud to není možné, doporučujeme použít brusný papír. V tomto okamžiku odřízněte konec kamene, který   je na jedné straně špičatý a na druhé tupý.

Zkosená část by měla být očištěna nožem. Skořápka se nesmí rozbít, jinak hrozí, že se semínka stanou nepoužitelnými. Kameny se namočí na 24 hodin do vody pokojové teploty a poté se vloží do vázy se zeminou. V závislosti na tom, co máte, můžete použít velkou nebo malou vázu.

Semena se sázejí opatrně do země, přičemž dbáme na to, aby   je zakryla do tří čtvrtin   a ne více, protože slunce musí mít volný přístup, což je důležité, protože paprsky stimulují klíčení. V tomto okamžiku jsou květináče zakryty plastovým sáčkem, čímž vznikne jakýsi skleník, a umístěny na parapet.

Klíčení a přesazování sazenice.

Klíčení nastává do měsíce. Nezapomeňte zalévat půdu při zachování stálé vlhkosti. Pokud půda vyschne, rostlina zemře. Před naléváním vody je proto vhodné toto zkontrolovat. Možná to ani nebudete potřebovat. Pokud je prvních 6 mm suchých, je čas zalít, jinak ne. Příliš mnoho vody může   vést k přemnožení bakterií, které sazenici zničí. 

Jakmile vyklíčí, sáček odstraníme, rostlinu uvolníme a normálně pokračujeme v zalévání. Až přijde čas, tedy až olivovník vyroste o 18 cm, může být na podzim přesazen. Jakmile je strom zakopaný, zalévá se jako obvykle a následně se sleduje jeho růst.

Po několika letech můžete sklízet krásné olivy. Jsou stromy, které plodí po třech letech, jiné   potřebují minimálně 7/12 let.