V tomto článku vám pomůžeme najít opravdu neuvěřitelné řešení, aby vaše orchidej nikdy neuvadla. To je to, co musíte postříkat, abyste oživili svou orchidej.

Orchidej před a po

Orchideje jsou běžné  rostliny   a mnoho lidí je oceňuje. K péči o něj ve skutečnosti není nutné mít zahradnické zkušenosti. Ve skutečnosti stačí znát vlastnosti těchto rostlin a uvést do praxe vhodné pohyby, aby nikdy neuschly nebo neuhynuly.

Ve skutečnosti ne všechny rostliny vyžadují stejné zacházení a péči. Například orchidej   preferuje život ve špatných světelných podmínkách   a za žádných okolností   v přímém kontaktu se slunečními paprsky   . Ve skutečnosti rád žije daleko od nadměrných zdrojů tepla a stejně nemá rád prudké změny teplot.

Přesto by   orchideji nikdy neměl chybět lesk   . Mnoho lidí má doma jednu nebo více podobných rostlin. Ve skutečnosti je orchidej   vynikající pokojová rostlina   a daří se jí v perfektních podmínkách blízko oken, pokud slunce nepronikne přímo do domu.

V mírnějších měsících může mít smysl    umístit orchidej na balkon nebo na zahradu . Vždy se ujistěte, že slunce nesvítí přímo na jeho listy a kořeny.

Může se stát, že vaše orchidej ztratí vitalitu a zdraví. V tomto článku vám však ukážeme   skutečně neuvěřitelnou přírodní metodu, jak obnovit vitalitu vaší rostliny   . Už vám nehrozí, že uschne. Zde je vše, co o něm potřebujete vědět.

Vždy silná a zdravá orchidej: zde je technika, jak zabránit vadnutí

Často jsme mluvili o škodách, které může sluneční záření napáchat na vaší orchideji. Ve skutečnosti by intenzivní teplo mohlo způsobit, že kořeny rostliny nevyschnou. Existuje však mnoho   metod, jak tuto rostlinu nikdy nenechat vyschnout a mít vždy bohaté kvetení   . Orchidej má ve skutečnosti velmi krásné květy. Proto je důležité, aby rostlina kvetla a byla zdravá.

Orchideje

Kromě slunce trpí   rostlina také stagnací vody   . Je důležité rostlinu často zvlhčovat. Je však důležité zabránit nasycení kořenů vodou. Může se stát, že orchidej ztratí vitalitu. Pro opětovné posílení rostliny je proto vhodné ji zalévat pouze v případě potřeby. Jako obvykle je frekvence zavlažování vyšší v teplejších měsících roku.

Orchidej by proto nikdy neměl   postrádat dostatek hnojiva  . Ve skutečnosti půda bohatá na draslík, dusík, fosfor a další prvky potřebuje drenáž. V tomto článku vám ukážeme , jak    obnovit sílu vaší orchideje pomocí speciálního roztoku z vody a dalších přísad . Zde jsou všechny podrobnosti.

Je vhodné vyrobit speciální hnojivo s  listy aloe vera, ale nejen. Pojďme diskutovat o tom, jak vyrobit tuto směs a kdy ji nastříkat na listy vaší orchideje.

Nastříkejte tuto směs: rostlina opět dokonale kvete a je zdravá

Nejprve si vezmeme list aloe vera a nakrájíme ho nožem. Výsledný  gel z aloe vera je velmi cenný pro kořeny vaší orchideje, protože je skvěle stimuluje. Aloe Vera navíc umožňuje zadržování vlhkosti a   zaručuje obnovu uschlých listů orchideje   . Co by se pak mělo dělat?

Gel z aloe vera

Vezměte si také   2 vaječné skořápky   , protože obsahují hodně vápníku. Nyní už jen stačí   smíchat vaječné skořápky a aloe   vera   v nádobě s cca 300 mililitry vody  . Po přefiltrování všeho přidejte do směsi další 3 litry.

Vzniklou směs nalijte do   nádoby s rozprašovačem   . Nejprve však budete potřebovat trochu více směsi, abyste mohli provést další krok. Vezměte trochu vaty a ponořte ji do směsi aloe vera a vaječných skořápek   . Poté přetáhněte vatu přes každý zvadlý list orchideje.

Udělejte toto gesto každé dva dny a všimnete si, že gel z aloe vera – velmi bohatý na minerální soli a vitamíny –   navrací vaší orchideji vitalitu   . Gel z aloe vera navíc účinně zvlhčuje uschlé listy, aby byly vždy znovu zelené a přirozeně chráněné před napadením hmyzem a parazity.

Se směsí v nádobě s postřikem můžete   rostlinu pravidelně zalévat   . Stejně jako u předchozího způsobu   zalévání vodou, gelem z aloe vera a vaječných skořápek vrátí vaší orchideji vitalitu   . Kořeny jsou napuštěny minerálními solemi a vitamíny a brzy budou opět zdravé.