Aby vaše orchidej kvetla tím nejlepším možným způsobem, můžete se spolehnout na rychlou a snadnou metodu: zde je návod.

Krmení orchidejí

S příchodem jarního období jsme svědky výbuchu přírody , květiny a rostliny opět ovládly města. Mnozí se proto rozhodnou obohatit svou zahradu a interiér svého domova o některé z nejkrásnějších květin v okolí. Mezi ně určitě patří orchidej , nádherná květina, která dokáže všem místnostem dodat spoustu barev. Ne náhodou jsou orchideje vybírány k ozdobě bytů, ale i kanceláří, profesionálních studií a různých pracovišť. Orchideje kromě své nepopiratelné krásy vydávají také omamnou vůni , která se šíří do každého koutu domu.

S touto jednoduchou metodou bude vaše orchidej vždy kvést

Jak docílit toho, aby orchidej kvetla ve všech čtyřech ročních obdobích? Milovníci zeleného palce si tuto otázku často kladou, vzhledem k tomu, že orchideje mohou mít někdy problémy s kvetením.

Aby tato nádherná květina vždy zaručila květiny, je nutné věnovat maximální péči , důsledně zalévat a vyživovat.

Mnozí se rozhodnou spolehnout se na některá hnojiva, která jsou snadno dostupná na trhu, ale radou je zvolit přírodní produkt, snadno vyrobitelný a především ekonomický.

Orchidej

První věc, kterou musíte udělat, je vložit pět polévkových lžic rýže do misky a poté zalít 500 ml vody o pokojové teplotě. Po dokončení tohoto kroku je nutné rýži ve vodě dobře rozmíchat. Jakmile je to hotové, přelijte rýži do jiné nádoby a vše přefiltrujte přes sítko.

Navlhčete vatový tampon v získané vodě a naneste roztok na horní a spodní část listů orchideje , abyste je důkladně očistili a odstranili všechny stopy plísní a hmyzu. Dále roztok také zaručí listům správný přísun živin, nezbytných pro růst orchideje. Tato operace se musí opakovat každé dva týdny , aby se podpořil silný a bujný růst této nádherné rostliny.

Alternativní metoda spočívá v nalití rýžové vody získané předchozím postupem do rozprašovací láhve pomocí nálevky.

Tímto způsobem můžete roztok nastříkat na spodní a horní část listů. Účinnost je prakticky stejná jako u metody uvedené dříve s vatovým tamponem. Nejdůležitější věcí, kterou si zapamatujte, je nestříkat rýžovou vodu na květiny , protože riskujete jejich poškození.

Rýžovou vodu lze zmrazit a znovu použít

Nakonec je vždy dobré nasypat do půdy pro orchideje trochu rýžové vody , aby kořeny rostliny měly živiny nezbytné pro růst. Operace se musí opakovat každé dva týdny.

Zalévání orchidejí

Během krátké doby si snadno uvědomíte, jak prospěšná je rýžová voda pro orchidej. Toto  přírodní hnojivo ve skutečnosti pomáhá rostlině vzkvétat , aby na zahradě i doma měla vždy skutečnou podívanou na přírodu.

Kdo nechce plýtvat rýžovou vodou, může si ji také zamrazit , aby ji mohl použít příště, aniž by musel celý proces opakovat. Při rozmrazování je důležité přivést vodu zpět na pokojovou teplotu , než zajistíte výživu pro orchideje.