Použití jedlé sody v pračce: Znáte těchto 5 geniálních triků?

Jedlá soda je jednou z nejčastěji používaných přírodních ingrediencí při domácím úklidu. Tato fantastická složka může nahradit několik chemických produktů dostupných na trhu.

Použití jedlé sody v pračce: Znáte těchto 5 geniálních triků?

Jedlá soda v pračce: náprava číslo 1

Jedlá soda je účinný nástroj, který dokáže zabránit tvorbě vodního kamene v pračce. Buďte však opatrní: usazeniny vodního kamene, které jsou již v přístroji přítomné, nelze pomocí jedlé sody odstranit.

Náprava číslo 2

Použitím jedlé sody můžete omezit růst plísní a škodlivých bakterií. Jednoduše přidejte 250 gramů jedlé sody do bubnu pračky nebo alternativně do zásuvky na prací prostředek. Zahajte chemické čištění výběrem vhodného programu.

Náprava číslo 3

Jednou z vlastností jedlé sody je její bělící účinek; ve skutečnosti je to vynikající náhrada bělidla. K dosažení skvělých výsledků potřebujete:

  • 250 gramů prášku do pečiva
  • qb tekutý prací prostředek do pračky (nemusí být škodlivý pro životní prostředí).

Přidejte tekutý prací prostředek a jedlou sodu do příslušné zásuvky. Zapněte zařízení a po vyzvednutí oblečení si okamžitě všimnete výsledků. Je vhodné zavádět obě složky odděleně.

Náprava číslo 4

Další vlastností jedlé sody je, že neutralizuje nepříjemné pachy. Ve skutečnosti ji lze použít jak pro praní v pračce, tak pro ruční praní nebo chemické čištění.

Pro běžné praní v pračce se doporučuje přidat 25 gramů jedlé sody do zásuvky na prací prostředek, aby se smíchala s pracím prostředkem, který běžně používáte.

K umytí rukou je potřeba nalít 4 litry teplé vody do nádoby a přidat 200 gramů jedlé sody. Před opláchnutím velkým množstvím vody nebo vypráním v pračce počkejte do druhého dne. Na druhou stranu, pokud dáváte přednost chemickému čištění, měli byste dát trochu jedlé sody do látkového sáčku. Položte předměty, které mají být ošetřeny, a jemně protřepejte.

Jedlá soda v pračce: náprava číslo 5

Jedlá soda je také skvělá pro odstranění odolných skvrn, jako je pot nebo mastnota. Udělejte si pastu z jedlé sody s trochou vody a naneste ji na postižené místo.

Příjemnou zábavu při úklidu domu!