Přidejte lžičku prášku do pečiva do mixéru a mixujte: perfektní výsledky!

Po celém roce ignorování skvrn a nečistot, které se hromadí na nejobtížnějších místech v domácnosti, nyní přichází čas, kdy důkazy naznačují, že byste si měli vyhrnout rukávy, nasadit si rukavice a začít používat vodu, houby a čisticí prostředky. začít, bitva, o které jsme si pravděpodobně od začátku mysleli, že je ztracená.

Pravdou je, že stačí vědět, jak úklid správně provést, protože nakonec i tento úkol vyžaduje trochu fantazie.

10 chytrých triků, jak urychlit úklid vaší domácnosti

Domácí čistič matrací

Na špinavé matraci strávíme třetinu svého života. Neříkáte, že je čas to vyčistit? Rozprašovač naplníme vodkou zředěnou ve vodě a pár kapkami esenciálního oleje (příchuť dle chuti). Trochu protřepeme a nastříkáme skvrny na matraci. Vodka eliminuje bakterie způsobující zápach, zatímco esenciální olej poskytuje svěží aroma.

Vyčistěte v mikrovlnné troubě za 5 minut.

Rozřízněte dva citrony na polovinu, vložte je do otevřené nádoby vhodné do mikrovlnné trouby, přidejte trochu vody a spusťte režim čištění párou. Po pěti minutách je trouba čistá, jen musíme odstranit zbytky a osušit houbou.

Rychle osušte boty

Pokud prší nebo sněží, vraťte se včas s mokrými nebo velmi vlhkými botami. Pro rychlé vysušení vložíme dovnitř novinové listy, které můžeme použít i na zabalení. Dalším trikem je trik rýže: ta absorbuje vlhkost, takže když si trochu navléknete na boty, proces by se měl urychlit.

Cibule na čištění grilu

Cibuli rozpůlíme a pomocí kleští nastrouháme na rozpáleném grilu.

Do mixéru přidejte lžičku cibule a vyčistěte gril

Vyčistěte troubu, když spíte, pomocí silné metody

Po vyčištění mikrovlnné trouby přejdeme k tradičnímu postupu. Nalijte trochu čpavku do misky a nechte přes noc v troubě (vypnuto!). Ráno otřeme vlhkou houbičkou a je to.

neprůhledné brýle

Ocet se hodí nejen k dochucení pokrmů, ale je také výborným přírodním produktem pro úklid domácnosti. Chcete-li odstranit nepříjemné bělavé skvrny na sklenicích, jednoduše je omyjte octem!

Přírodní čistič odpadů

Do ucpané zkumavky přidáme pár šumivých tablet (např. Idrolitin) a poté přidáme šálek bílého octa. Po 10 minutách můžeme pustit vodu, abychom odblokovali potrubí.

Nechte se lesknout skleněné zapékací misky

Tento trik je úžasný, protože k lesku stačí skleněné plechy potřít kuličkou alobalu s prostředkem na mytí nádobí.

Odstraňte skvrny od rtěnky

Pro odstranění skvrn od rtěnky nastříkejte lak na vlasy na znečištěné oblečení a nechte 10 minut působit. Poté jej otřete vlhkým hadříkem a vyperte jako obvykle.

Vyčistěte a vydezinfikujte mixér.

Chcete-li svůj mixér nebo mixér vyčistit, naplňte jej horkou vodou a přidejte kapku saponátu (velmi malé množství) a lžičku jedlé sody. Před opláchnutím necháme pár sekund namočit. Bude to velmi čisté a vydezinfikované!