Pojďme si nyní povídat o tématu, které potěší všechny se zeleným palcem. Kolikrát jste měli orchidej, která onemocněla a vy nevíte, co dělat? 

Lžíce s černou přísadou
Lžíce s černou přísadou – imilanesi.nanopress.it

Velmi často jsme fascinováni krásou orchidejí a ať už doma nebo na balkóně, dávají nám ten zázrak navíc. Péče o rostliny a květiny však není tak jednoduchá, zvláště když onemocní nebo začnou trpět. Pojďme se nyní podívat na přírodní hnojivo na záchranu orchideje.

Kdy je orchidej zdravá? 

Orchideje jsou krásné květiny , které dodají domu nebo našemu balkonu něco navíc. Pro mnohé je péče o rostliny skutečnou vášní, zatímco pro jiné je to práce. Není však vždy snadné se o ni postarat, ať už kvůli obtížnosti rostliny nebo klimatu nebo kvůli některým chorobám.

Lék na nemocné orchideje
Lék na nemocnou orchidej – Nanopress.it

Když má květina jako orchidej dobré půdní prostředí a dobrou dávku živin, rostlina mnohem zesílí a určitě se dočkáme mnohem nápadnějšího kvetení. Je zřejmé, že pro ty, kteří milují zeleň, je tvrzení, že dobré hnojivo pomáhá v misi, triviální. Není to však tak zřejmé. Ve skutečnosti se může stát, že se něco pokazí, ale existuje lék, o kterém ví jen málokdo.

Jak pečovat o orchidej, bude stačit jen lžíce tohoto přírodního hnojiva

Když se rozhodneme vysadit mnoho orchidejí, není neobvyklé, že najdeme hnilobu v samotné rostlině nebo v listech, a proto, když si všimneme této situace, musíme okamžitě jednat. Nejprve je třeba okamžitě odříznout část, která hnije , a květináč, ve kterém se postižená orchidej nachází, izolovat od ostatních, aby nedošlo k jejich ovlivnění.

Jaké léky na nemocnou orchidej?
Jaké léky na nemocnou orchidej – Nanopress.it

Po likvidaci shnilé části je důležité hnilobný roztok vysušit i když jen savým papírem a je velmi důležité eliminovat odpad a co nejvíce ho izolovat. Potom vezmeme kousek aktivního uhlí vyrobeného z přírodního suchého palivového dřeva. Uhlí se pak musí smíchat a zpracovat na prášek.

Budeme jím pak muset posypat „ránu“ rostlině a tím se dříve zahojí a zabrání se šíření dalších chorob. Dále možná ne každý ví, že aktivní uhlí má velmi důležitou funkci sterilizace. Vždy použijte prach z dřevěného uhlí k posypání základny rostliny a izolujte vázu s touto orchidejí od všeho ostatního. Pak týden nezalévejte.

Okamžitě vidíme, jak se rostlina sama zotaví . Tím se dostáváme k velmi užitečné radě. Vezmeme lžičku prášku z aktivního uhlí a smícháme s 1 l vody, kterou budeme potřebovat k navlhčení základu rostliny. Pokračováním alespoň jednou týdně pomůžeme PH substrátu, aby nedocházelo k dalším chorobám. Dalším tipem je ponořit květináč s rostlinou do vody a dřevěného uhlí alespoň na 30 minut.

Jakých výsledků touto praxí dosáhneme? 

Zjevně se to zdá jako velmi dlouhý proces, zejména doma, ale není tomu tak. Pokud se nám to podaří vytvořit ve zvyku , naše orchideje budou mnohem silnější, zdravější a také krásné. Je jasné, že po pochopení procesu jsme zvědaví, jaké výsledky získáme, pokud se budeme řídit těmito tipy.

Jeden poslední krok, než uvidíte skutečné výsledky, je dobré použít k umytí listů naší orchideje vodu filtrovanou přes uhlík. Stačí kousek bavlny nebo savého papíru namočený ve vodě a jemně protažený všemi listy. Rostlinu tak ochráníme před plísněmi a hmyzem a vápník přítomný v tekutině posílí samotný list.

Nakonec to, co nám zbylo z přefiltrované vody, můžeme dát do difuzéru a můžeme to použít k rozstřikování po celé rostlině. Získáme tak více síly a krásy téhož. Nemluvě o tom, že budeme držet hmyz a plísně pryč. Pokud jde o výsledky, okamžitě si všimneme, jak budou kořeny růst rychleji a silnější, orchidej bude mnohem vyživenější, květy budou vypadat silné a světlé a na stejném stonku se narodí více poupat.