Pokud si všimnete přítomnosti jednoho nebo více žlutých listů na vaší orchideji, buďte znepokojeni. To se stane s vaší rostlinou. Pojďme objevit léky.

Žluté listy

Orchidej     je jednou z nejběžnějších pokojových rostlin Může se zdát snadné se o to postarat, ale ve skutečnosti to tak snadné nebude. Ve skutečnosti, stejně jako u všech rostlin, je nezbytné   přijmout celou řadu péče a preventivních opatření  , aby vaše orchideje neztratily vitalitu a v nejhorším případě nenávratně onemocněly.

Květy orchidejí kvetou v teplých měsících roku  Na jaře a v létě vaše orchidej kvete v elegantních tvarech a různých barvách, podle druhu rostliny. Na podzim a v zimě však orchidej ztrácí květy a upadá do jakési hibernace.

Je však důležité, aby stávající listy byly vždy silné a intenzivně zelené. Pokud   listy zežloutnou   , je vhodné zasáhnout. Tento detail listů je ve skutečnosti známkou toho , že   došlo k chybě v péči a růstu rostliny   .

Příčiny vzhledu žlutých listů mohou být různé. Je však důležité vědět, že tomu je třeba se za každou cenu vyhnout, pokud chcete mít v budoucnu vždy zdravé a dokonale kvetoucí orchideje.

Pojďme   analyzovat možné důvody pro vzhled žlutých listů   této pokojové rostliny a jak s nimi bojovat. Zde najdete vše, co potřebujete vědět.

Žluté listy na orchideji: Zde jsou možné chyby

Jedním z aspektů , který je třeba z hlediska dokonalého růstu orchideje brát nejvíce v úvahu , je její   umístění   . Rostlinu nemůžete umístit nikam v domě nebo na balkoně, protože to vždy vyžaduje vhodné podmínky prostředí. Jedině tak vaše orchidej nebude trpět.

Orchideje

Rostlina by nikdy neměla být umístěna na slunci   . Je to pokojová rostlina a nemá ráda, když se jí dotýkají sluneční paprsky. V tomto případě by se listy a větve mohly skutečně spálit a bránit jejich optimálnímu růstu.

Bylo by vhodné zvolit oblast domu nebo balkonu, která je na jižní straně. Orchidej    však   musí  dostávat nepřímé světlo a musí být umístěna na mírně větraném místě   . To jsou ideální podmínky pro to, abyste měli orchidej, která je vždy zdravá a v dokonalé „formě“.

Bude také důležité zvážit teplotu   Ve skutečnosti   orchidej snese teploty pod 15°   . Pokud svou orchidej umístíte do chladného prostředí, mějte na paměti, že tento aspekt může být zcela škodlivý. “Utrpení” rostliny bude proto patrné prostřednictvím žlutých nebo zkadeřených listů.

Jaké další důvody mohou způsobit, že má orchidej žluté listy   ? Pojďme zjistit, jakých chyb se vyvarovat a co naopak implementovat.

Další aspekty ke zvážení

Orchidej   , stejně jako všechny pokojové rostliny, nemá ráda příliš časté zalévání   . Stojatá voda je totiž pro její bujný růst zcela kontraproduktivní.

Orchidej se žlutými listy

Půda pro orchideje by navíc  nikdy neměla být příliš kompaktní. Může způsobit ztrátu měkkosti. V tomto případě je nutná transplantace   rostliny  . Ideálním řešením by mohl být substrát na bázi perlitu, borové kůry nebo keramzitu.

Pokud tato zemina ztratí svou pružnost a drenážní schopnost, je vhodné ji vyměnit. To   také způsobuje žluté listy  , protože zhutněná půda obsahuje příliš mnoho vlhkosti   .

Přestože se jedná o rostliny chované výhradně v domácím prostředí, mohou je    napadnout mšice   ,   moučníci a další parazité . Vysávají duši orchideje a mohou být příčinou pomalého umírání orchideje. Takže pokud si všimnete žlutých listů, může to být také kvůli parazitům.

V tomto případě je vaší jedinou možností   odstranění těchto škůdců   . Bude lepší implementovat přírodní řešení. Listy můžete otřít papírovými ubrousky navlhčenými v isopropylalkoholu.

Prozkoumali jsme   všechny hlavní důvody, které mohou být příčinou žlutých listů   . Pokud se budete řídit našimi radami, už nikdy nebudete mít takové problémy a vaše orchidej bude vždy zářivá, zdravá a s čistě zelenými listy.