Věděli jste, že rozprostřením bikarbonátu mezi dlaždice získáte překvapivý efekt? Efekt vás ohromí a jedlou sodu budete vždy používat na čištění spár. Zde je návod, jak na to!

Bikarbonát

Čištění prostoru mezi dlaždicemi je náročná až zatěžující práce, ale nechat je takto není hygienické a navíc nevzhledné.

Podlahové spáry patří k základním věcem k čištění pro ty, kteří milují dokonale čistý domov, a když jsou hotové s bílou spárovací hmotou, je nemožné je nechat špinavé. Spárovací hmota ve skutečnosti ztmavne a můžete vidět, že se mezi dlaždicemi uhnízdila špína, stejně jako očividně choroboplodné zárodky a bakterie.

Ať už se jedná o podlahy, obklady v koupelně nebo kuchyni, čištění spár je činnost, kterou je nutné provádět pravidelně, aby byly co nejčistší a dezinfikované.

Ale co použít, aby nedošlo ke zničení kloubů a dosáhli dokonalého výsledku? Někdy mohou profesionální přípravky obsahovat látky, které napadají mezery mezi dlaždicemi a poškozují je, proto je vhodné používat přírodní produkty, nebo spíše ingredience, které snadno najdete doma.

Mezi nimi najdeme hydrogenuhličitan , přírodní a odmašťující složku , vhodnou k bělení kloubů a jejich opětovnému vzhledu jako nových, aniž by je měnily. Sodu bikarbonu, která je užitečná pro mnoho operací prováděných doma, lze použít k mnoha dalším věcem, jako například k odblokování dřezu a jeho odstranění z ucpání .

Pojďme zjistit, jak použít sodu bikarbonu do dřezu a jak vyčistit prostory mezi dlaždicemi, aby se rozpustily nečistoty a uvolnily prostory od choroboplodných zárodků a bakterií!

Vyčistěte dřez jedlou sodou

V tomto případě obecně postačí nasypat hrst do dřezu , ihned poté přidat ocet a dřez se ihned odblokuje. Jak ale upravit dávky? Jak na to:

  • Jeden litr vody
  • 100 g hydrogenuhličitanu sodného
  • 100 g soli

Vynikající pro čištění dřezových trubek , tato směs je skutečně účinná. Na pánvi dejte vařit litr vody, poté nalijte do misky a přidejte asi 100 gramů sody bikarbóny a 100 gramů soli.

Opatrně promíchejte roztok soli a hydrogenuhličitanu, nalijte do ucpaného odtoku dřezu  a ihned zalijte vroucí vodou. Nechte působit několik minut a postup opakujte, dokud se odtok dřezu nevyčistí.

Proč roztírat mezi dlaždice bikarbonát

Použití hydrogenuhličitanu sodného mezi dlaždicemi je účinný babiččin lék schopný zajistit dokonalé výsledky. Čištění malých mezer mezi dlaždicemi pomocí této přírodní složky je skvělý nápad, protože zajišťuje velmi uspokojivé výsledky a můžete si toho všimnout, když ji používáte.

Sodu bikarbonu můžete používat tak často, jak chcete, čistit spáry mezi dlaždicemi místo přípravků s bělícími prostředky, které je ničí a také způsobují vznik děr mezi mezerami. Níže je postup pro správné použití bikarbonátu na dlaždice!

Jak používat sodu bikarbonu na obklady

Zde je to, co potřebujete k získání neposkvrněné spárovací hmoty:

  • 100 g bikarbonátu
  • 200 ml vody

Smíchejte obě ingredience a hněťte, dokud nezískáte hustou směs, kterou lze rozetřít na povrch, který potřebujete ošetřit. Pomocí malého kartáčku také vydrhněte spárovací hmotu a odstraňte všechny nahromaděné nečistoty.

Směs nechte působit alespoň 20 minut , aby zbytky nečistot změkly, poté pokračujte v tření ještě několik minut a nakonec dlažbu osušte navlhčenou a vyždímanou utěrkou z mikrovlákna.

Můžete použít i zředěný bikarbonát, stačí rozpustit 50g bikarbonátu v 500ml vody a roztok dát do rozprašovače. Směs nastříkejte na spáry a nechte pár minut působit, poté vydrhněte kartáčem na prádlo a nakonec osušte utěrkou z mikrovlákna.