V obdobích, jako jsou tato, vyznačující se působivým horkem, se může stát, že se zvláště potíte , i když spíte. No faktem je, že i postel zůstane špinavá: právě z tohoto důvodu je potřeba matraci osvěžit a dezinfikovat

Stalo se vám alespoň jednou, že po třeba prohýřené noci vstáváte zpocení z postele? A chceme mluvit o roztočích, kteří žijí bez problémů mezi našimi prostěradly? Zde jsou tedy některé metody, které zahrnují použití přírodních ingrediencí používaných našimi babičkami, které toho opravdu hodně věděly!

Osvěžení matrace: zde je řešení

Vysvětlíme vám, jak vytvořit výjimečné řešení pro osvěžení vaší matrace. Nejprve dejte dvě lžíce jedlé sody do misky, kam jste předtím umístili vodu (asi 500 ml). Zahrňte také 25 kapek levandulového esenciálního oleje nebo třeba Tea Tree Oil. 

Bikarbonát je vynikající pro zajištění správné směsi s různými přísadami a pro dezinfekci a boj proti plísním a houbám. Levandulový esenciální olej na druhé straně dává jedinečnou vůni a také vám pomůže spát.

K nanesení na matraci stačí použít hadřík namočený v roztoku a poté nechat uschnout. Pomoci může i lahvička s rozprašovačem.

Bojujte s roztoči

Oblíbeným místem roztočů jsou také matrace . Z tohoto důvodu může být použití některých triků k jejich odvrácení a odstranění přítomných skutečně zásadní. Nejprve bychom měli pomocí vysavače zkusit vysát hmyz a případně i jeho vajíčka.

Následně vše posypeme jedlou sodou a pomocí štětce ji musíme rozmístit po každém rohu matrace. Nechte pár hodin uležet a pomocí vysavače odstraňte přebytek. Operace musí být prováděna na každé straně a pravidelně.

Osvěžte matraci odstraněním skvrn

Dalším způsobem, jak udělat matraci svěžejší a také estetičtější, je odstranit případné skvrny. Zamysleme se nad žlutými skvrnami , které se často tvoří, ty jsou často způsobeny potem.

Můžeme použít ocet , nastříkat a nechat působit alespoň deset minut. Dále přisypeme trochu sody a necháme působit. Skvrna bude odstraněna!

Mohou se objevit i jiné skvrny, jako jsou krevní skvrny . V tomto případě bychom měli použít jiný trik. Smícháme hrnek peroxidu vodíku s trochou soli a marseillským mýdlem. V tuto chvíli vytvoříme jakousi pastu a směs nalijeme na matraci.

Necháme působit, dokud vše nezaschne a nezačneme odstraňovat zbytky. Opatrně otíráme hadrem namočeným v peroxidu vodíku a po chvíli si všimneme úžasného výsledku!