S tímto prastarým odvarem už plísně nenapadnou vaše rostliny! Můžete si na to vsadit!

Plísňová onemocnění patří mezi nejčastější problémy, se kterými se může potýkat mnoho rostlin. Tyto infekce mohou způsobit různá poškození rostliny, od zaschnutí listů až po odumření celé struktury. Ale znalost přírodního léku může změnit.

Ve skutečnosti je přeslička považována za vynikající řešení proti houbovým chorobám rostlin. Díky protiplísňovým a antibakteriálním vlastnostem této rostliny nemají škůdci nejmenší šanci napadnout vaši zahradu. Volbou přírodního ošetření se můžete nejen vyhnout používání škodlivých chemikálií, ale také si bez obav užívat nádherné plody své zahrady.

Tato bylina se osvědčila jako účinná zbraň proti padlí a padlí, ale také proti hnilobě kořenů, aniž by poškozovala ošetřované rostliny. Z tohoto důvodu je přeslička praktickým a bezpečným řešením pro každého, kdo chce o své rostliny pečovat přirozeným způsobem.

Odvar z přesličky: jak ho připravit

Nejlepší doba sklizně je od června do srpna. Sbírání je velmi snadné, nejsou potřeba žádné nůžky ani nože, lze jej snadno vyjmout rukama. Po sběru utvořte svazky, svažte a nechte schnout dnem vzhůru na chladném, větraném a dobře chráněném místě. Takto ho můžete mít po celou sezónu.

S tímto prastarým odvarem už houby nebudou napadat vaše rostliny, měli byste udělat toto:

300 g čerstvé přesličky nebo 100 g sušené přesličky; Všechny větve dobře nasekejte a přidejte do 1 litru vody. Vařte na ohni asi 30 minut, nejlépe 1 hodinu. Necháme důkladně vychladnout a poté z přesličky vymačkáme poslední kapku. V tomto okamžiku přidejte do extraktu 4 litry vody, abyste ji rozprášili po zahradě.