Silné, rychle rostoucí orchideje? Použijte bramborový trik!

Orchideje Phalaenopsis jsou obecně nejoblíbenější a jsou ideální pro pěstování v bytě.

Existují však některé přírodní techniky, které rostlině pomohou růst zdravě a silně. Rostlina je navíc méně ohrožena napadením nějakým hmyzem a nemocí.

Silné, rychle rostoucí orchideje? Použijte bramborový trik!

Jaké přírodní hnojivo je nejlepší?

Brambory jsou bezpečné organické hnojivo.

S bramborem získáme světlé a zdravé listy k růstu.

Použití této hlízy jako hnojiva je ideální, protože v bramborách najdeme draslík a vápník. Jak víme, tyto látky jsou skutečně užitečné pro vývoj a růst naší rostliny.

To je přesně důvod, proč brambory stimulují kořeny, aby rostly zdravé a silné.

Jak se mají brambory používat?

Nejprve musíte brambory důkladně umýt a vyčistit. Později, bez odstranění slupky, nakrájejte na 4 segmenty po 20 g. Je důležité si uvědomit, že pro tento „recept“ je nutné použít pouze 20 gramů brambor na 1 litr vody.

Poté vložíme náš bramborový kousek do mixéru spolu s vodou. Nechte přístroj pracovat, dokud nezískáte hmotu podobnou kaši.

Jakmile dosáhneme správné konzistence, položíme na mísu utěrku. V tuto chvíli začneme nalévat získané pyré. Takto dobře přefiltrujeme právě vyrobenou směs.

Vzniklou tekutinu pak přelijeme do čisté lahvičky s rozprašovačem. Nyní jsme připraveni zalévat naši krásnou orchidej.

Jaké výhody nabízí naše domácí hnojivo?

Na listy nastříkáme naše domácí hnojivo. Tímto způsobem poskytujeme minerální soli, které pomáhají rostlině růst silný a zdravý, a to velmi rychle. Tato speciální bramborová šťáva pomáhá rostlině a jejím kořenům žít po dlouhou dobu.

Abyste však z této techniky vytěžili maximum, stačí provést dvě až tři zálivky za měsíc.

Uvidíte, že náš tekutý roztok stimuluje růst klíčků. Tímto způsobem uvidíme růst lesklých listů. Listy mají navíc mnohem delší životnost.

Tento recept, který lze připravit za pět minut, odpuzuje hmyz a předchází nemocem, které naše pokojové rostliny obvykle postihují.

Nyní vám nezbývá nic jiného, ​​než zkusit štěstí s tímto kouzlem.

Dobrá práce všem!