Pokud máte na pohovce problémy se skvrnami, tyto přírodní metody vám pomohou, aby vaše pohovka vypadala znovu jako nová. Zjistěte, jak na to.

zničená pohovka

Sedačka je jedním z nejpoužívanějších kusů nábytku v naší domácnosti, ale časem se na ní může hromadit prach a skvrny, které mohou ovlivnit vzhled a čistotu látky nebo kůže. Mnoho čisticích prostředků obsahuje agresivní chemikálie, které mohou být škodlivé pro naše zdraví a životní prostředí. Naštěstí existuje několik způsobů, jak odstranit skvrny z vaší pohovky, které používají pouze přírodní ingredience, pro látkové i kožené pohovky. V tomto článku uvidíme dva způsoby čištění různých typů sedacích souprav.

Jak vyčistit látkovou pohovku

Látkové sedací soupravy mají obvykle snímatelné potahy a lze je tedy snadno prát v pračce. Některé skvrny se však obtížně odstraňují. V tomto případě můžete použít bílý ocet a jedlou sodu. Bílý ocet je silný přírodní dezinfekční prostředek a deodorant, zatímco jedlá soda je známá svými absorpčními a bělícími vlastnostmi.

Budete potřebovat bílý ocet, jedlou sodu, sklenici teplé vody, rozprašovač, čistý hadřík a vysavač. Podívejme se, jak tyto ingredience použít k čištění pohovky.

Ocet na skvrny od pohovky

Než začnete, vysajte pohovku, abyste z povrchu odstranili prach a nečistoty. Smíchejte jeden díl bílého octa s jedním dílem teplé vody   a nalijte roztok do rozprašovače. Poté nastříkejte roztok na skvrnu a nechte působit asi 5-10 minut. Poté skvrnu posypte malým množstvím jedlé sody a krouživými pohyby ji jemně otírejte čistým hadříkem. Poté nechte uschnout na vzduchu   a poté vysajte zbývající jedlou sodu.

Potah pohovky proto můžete vyprat nebo přistoupit k chemickému čištění. Nyní se podíváme, jak odstranit skvrny ze sedacích souprav, které mají jen zřídka snímatelné potahy, tedy kožené potahy.

Jak odstranit skvrny z kožené pohovky

Při odstraňování skvrn z kožené sedačky   je důležité postupovat opatrně, aby nedošlo k poškození materiálu   . Kůže je jemný materiál a vyžaduje správné ošetření, aby si zachovala svou krásu a integritu v průběhu času. Zde je několik tipů, jak odstranit různé druhy skvrn z kožené pohovky.

Přírodní oleje, jako je kokosový olej nebo olivový olej, jsou ideální pro čištění a péči o kůži na vaší pohovce.

Olej se často používá k odstranění skvrn z kožených sedacích souprav,  protože má určité vlastnosti, díky kterým je pro tento úkol účinný. Díky své rozpustné povaze může být užitečný při odstraňování kožních skvrn, a proto je schopen rozpouštět mnoho různých látek, včetně některých typů skvrn, jako jsou mastné skvrny a některé inkoustové skvrny.

Olej na skvrny na pohovce

Kůže je porézní a pružný materiál. Díky svým zvláčňujícím vlastnostem je olej schopen proniknout do pórů pokožky a změkčit skvrnu. To usnadňuje   odstranění skvrny z povrchu bez poškození kůže   .

Kromě toho může olej fungovat také jako lubrikant, který snižuje tření mezi skvrnou a pokožkou. To může pomoci zabránit poškození nebo poškrábání během procesu odstraňování.

Můžete použít kokosový nebo olivový olej   , měkký hadřík nebo houbu a vysavač. I zde nejprve pohovku vysajte, abyste z povrchu odstranili prach a nečistoty.

Naneste malé množství kokosového oleje nebo olivového oleje na měkký hadřík nebo houbu a   jemně jím rozetřete  skvrny   nebo povrch kožené pohovky. Dávejte pozor, abyste nevyvíjeli příliš velký tlak. Pokračujte v čištění krouživými pohyby, dokud skvrnu neodstraníte nebo pleť nebude vypadat čistá a vyživená.

Před dalším použitím pohovku nechte   zcela vyschnout   .

Pomocí přírodních ingrediencí a vhodných metod můžete účinně odstranit skvrny ze sedací soupravy, ať už jde o látku nebo kůži. Vždy nezapomeňte   otestovat produkty na malé, skryté ploše   pohovky před aplikací na zjevné skvrny a v případě potřeby si prostudujte pokyny výrobce nebo vyhledejte odbornou pomoc při čištění. Udržováním vaší pohovky čisté a dobře udržované si můžete užívat pohodlí a eleganci vašeho nábytku po dlouhou dobu.