Níže vysvětlíme, jak opravit špinavou a nažloutlou sadu. Existuje metoda, jak to vybělit bez zapnutí pračky.

Vyčistěte zařízení

Prozradíme vám všechna tajemství, jak zabránit   zažloutnutí soupravy   a situaci napravit, když už bude pozdě.

Zašpiněná a zažloutlá souprava, nelze udělat chybu

Není nic otravnějšího než jít do skříně obléknout si bílou košili a zjistit, že původní barva se změnila na odstín šedé nebo že má   žluté skvrny  . To jsou nejčastější jevy, kterými bílé oblečení trpí. Za ztrátu intenzity barev ale není zodpovědný jen běh času, protože při praní v pračce nebo každodenním používání působí různé vlivy, které způsobují jejich nažloutnutí a zašednutí.

Pokud se bílý oděv nosí a často pere v průběhu času, je normální, že získá našedlý odstín, zatímco žluté skvrny jsou způsobeny především potem   a   deodorantem. V obou případech však dochází k chybám při nošení a praní bílého prádla, které způsobují změnu barvy.

žlutá souprava

Doporučení, které  byste měli použít na veškeré oblečení bez ohledu na barvu, je přečíst si štítek před praním. Ačkoli je to zřejmá poznámka, většinou těmto pokynům nevěnujeme pozornost a jsou tím nejlepším způsobem, jak pečovat o oblečení a zabránit jeho poškození.

Sice všichni víme, že bílé  prádlo by se mělo oddělovat od barevného, ​​ale toto praní pravidlo by mělo být přísnější. Bílé oblečení byste neměli kombinovat se světlými barvami, i když tón není tmavý. Do pračky byste neměli dávat různé látky, i když jsou obě bílé. Každá látka je jiná a vyžaduje jinou teplotu nebo program.

V každém případě, pokud nejsou žádné velké  skvrny  , je vždy lepší použít studenou vodu, horká voda poškozuje textilie. Co se týče čisticích prostředků, měli byste zvolit speciální prací prostředek a aviváž na bílé prádlo, jinak vám po vytažení z pračky zežloutnou.

Slunce je důležitým faktorem pro   sušení. Bílé oblečení sice můžete pověsit venku, ale neměli byste ho nechávat na slunci po dlouhou dobu, jinak zežloutne.

Jak ji odlehčit touto zázračnou přísadou

I když nosíte své bílé oblečení, měli byste dodržovat některá   pravidla  a vyvarovat se těchto chyb. Zejména byste se měli vyvarovat nanášení parfému, kolínské vody nebo deodorantu ve spreji na oblečení. Před aplikací tělového krému je také vhodné počkat, až zcela zaschne. Tyto chemikálie způsobují změnu barvy bílého oblečení. Deodorant je hlavní příčinou žlutých skvrn v oblasti podpaží.

Důležité je také věnovat pozornost tomu, jak oblečení   ve skříni uložíte   . Než to uděláte, ujistěte se, že na nich nejsou skvrny, protože pokud je získáte zpět, bude mnohem těžší je odstranit. Také se nedoporučuje skladovat oblečení v plastových sáčcích nebo krabicích, protože vlhkost, která se hromadí, způsobí barevné změny.

Peruhličitan sodný

Pokud je však vaše souprava nyní špinavá a žlutá, můžete  jít do věcí, jako je perkarbonát sodný, což je skutečná alternativa, pokud nechcete používat bělidlo. Jediné, co musíte udělat, je nalít malou lžičku peroxouhličitanu sodného do nádoby, kam jste předtím nalili převařenou vodu.

Jakmile se perkarbonát rozpustí, stačí jen položit svou   sadu  do dřezu a nechat vše působit svým kouzlem.