„Silverfish“ je hmyz známý také jako cukrový můr nebo stříbrná rybka. Nikdo ji doma rád nevidí.

Stříbrná rybka

Jejich skutečný vědecký název je Lepisma saccharina a pocházejí z mírných oblastí, ale jsou rozšířeny po celém světě jako původní hmyz.

Stříbrná rybka – co dělat, když zamoří váš domov?

Jsou malé a stříbrné barvy, díky čemuž jsou dobře viditelné. Často jsou považovány za problém, protože   se živí organickými materiály, jako je papír, látky a obilí.

Samice stříbřité   kladou vajíčka na chráněná místa,   jako jsou praskliny ve zdech nebo nábytku, a jakmile se vajíčka vylíhnou, mláďata hmyzu žerou, dokud nedosáhnou pohlavní dospělosti.

V tomto okamžiku se samec a samice páří a samice   klade další vajíčka, aby pokračovali v reprodukčním cyklu   . Vývojový cyklus stříbřitých ryb závisí na podmínkách prostředí, ale v průměru může trvat dva týdny až několik měsíců.

Stříbrná rybka doma

To vše naznačuje, jak dotěrní mohou být, jakmile se zabydlí v našich domovech.

Existuje několik způsobů, jak se zbavit stříbřitých ryb, kromě hledání prasklin nebo štěrbin ve zdech nebo oknech, které musíte   utěsnit, abyste zabránili budoucímu vniknutí hmyzu.

Měli byste odstranit všechny organické materiály, jako je papír, látky a zrna, které by mohly přitahovat stříbrné rybky.

Kromě použití   insekticidních sprejů   speciálně navržených pro kontrolu stříbřitých ryb existují některé přírodní prostředky, jako je   mastek, máta peprná a eukalyptový olej,   které se ukázaly jako účinné při odpuzování stříbřitých ryb.

máta

Zajisté, udržování relativní vlhkosti pod 50% může pomoci zabránit stříbřité rybce v rozmnožování. Pokud tedy žijete ve zvláště vlhkých oblastech,   je nejlepší investovat do odvlhčovače.

Jak se stříbrné rybky dostanou do vašeho domova?

Stříbrná rybka   napadne váš domov různými způsoby   .  Mohou být uvnitř   neseny materiály přivezenými zvenčí, jako jsou   balíky nebo krabice , nebo mohou proniknout trhlinami a mezerami ve zdech .

Stříbrná rybka na zdi

Kromě toho mohou také náhodně   vstoupit do vnitřních prostor otevřenými dveřmi a okny. Jakmile jsou stříbřité uvnitř, mohou prosperovat v   teplém a vlhkém prostředí  a mohou snadno najít potravu ve formě organických materiálů, jako je papír, látka a obilí.

Jsou to sice   neškodná zvířata   , protože nekoušou a nemohou přenášet nemoci na člověka, ale aby se zabránilo rozmnožování tohoto nevhodného hmyzu, je také nutné snížit vlhkost v domě, aby tam nemohl žít. .

V kuchyni, kde skladujeme potraviny, tento malý hmyz skutečně škodí. Ale i tam, kde jsou knihy,   jedí i papír.

Stříbrná rybka v knihách

Měří kolem 15 milimetrů,  jsou malé a milují především   lepidlo na knihy   , a protože se dostanou všude, žádná polička není v bezpečí před jejich přítomností.

Část domu, kde je pro ně obtížné se koupat. Ve skutečnosti není těžké je najít ve vaně, kam nemohou „vylézt“, protože   kloužou po hladkém povrchu toalet,   bez ohledu na to, jak lákavá je mokrá oblast.

Je důležité si uvědomit, že zvolená řešení nemusí  být účinná ve všech situacích. Ve skutečnosti možná budete muset použít více než jedno řešení, abyste se stříbřitých rybek úplně zbavili.