Nalezení suchých a shnilých rostlin je nepochybně jednou z nejhorších věcí, které se mohou stát, protože to znamená, že se musíte s rostlinou rozloučit.

Řešení pro rostliny

Po tolika měsících odříkání   a pravděpodobně po utracení spousty peněz není nic horšího. Jednou z rostlin, které lze snadno poškodit, protože vyžaduje zvláštní péči, je orchidej.

To, co ji bolí, jsou kořeny, které náhle z ničeho nic uhnily, i když dbáte na to,  abyste rostlinu řádně   zalévali , aniž byste to přeháněli.

Jak se o orchidej staráte?

Například orchideje jsou krásné rostliny, které přinášejí radost, ale vyžadují dobré větrání, jinak se udusí. Říká se, že rostou na stromech.  Pokud se k nim tedy chováme jako ke každé jiné pokojové rostlině   , listy náhle zežloutnou, kořeny uhnívají a květy opadávají. Buďte opatrní, protože k tomu může dojít nejen u tohoto typu rostlin, ale u všech.

Naštěstí, i když jsou kořeny částečně nebo úplně mrtvé, existují způsoby, jak mít naději a věřit, že mohu rostlinu zachránit. Postupujte podle konkrétních pokynů, abyste jej jednoduchým a rychlým způsobem přivedli zpět k životu.

Jak podle listů poznat, zda je rostlina suchá, mrtvá nebo téměř mrtvá

Pokud jsou listy žluté, sazenice pravděpodobně nedostala dostatek vody nebo byla půda příliš dlouho mokrá. Stagnace vody způsobí hnilobu kořenů a náhlé odumření rostliny. Na druhou stranu, pokud jsou listy svraštělé, znamená to, že nepřijaly dostatek vody a   jsou tedy dehydratované. 

Obecně platí, že rostlina hnije, protože je příliš často zalévána, takže kořeny nemají dostatek času na zaschnutí, protože zalévání je příliš časté. Druhá hypotéza by mohla jednoduše znít, že voda v podšálku stagnuje, což také  podporuje množení plísňových infekcí nebo jiných parazitů.

Jak zachránit téměř mrtvou rostlinu

Pro záchranu rostliny je nutné ji rozšířit, odstranit veškerý substrát, který kryje kořeny, poté odstranit nahnilé a nechat pouze zdravé. Zdravé listy   jsou zelené nebo bílé,   zatímco shnilé nebo suché listy jsou hnědé nebo černé.

Poté se kořen sterilizuje 3% peroxidem vodíku   , rostlina se přesadí do nového květináče se suchým substrátem a každý list se navlhčí kuchyňským papírem, aby se zvlhčil. Jakmile to uděláte, měli byste před zavlažováním počkat alespoň dva až tři dny. Tímto způsobem by se rostlina měla vrátit do téměř dokonalého zdraví, jako byste ji právě koupili.

Druhá metoda je jistě účinná a schopná zachránit jeden nebo více životů.

Druhým způsobem je ořezat suché větve, poté odstranit všechny suché listy, nechat venku pouze kořen a dát do vázy trochu suchého cementu, samozřejmě stačí polévková lžíce. Chcete-li to provést, musíte přidat půl litru vody, poté směs promíchat a nalít část této vody do poměrně velké nádoby,   ve které je třeba ponořit kořeny.

V tuto chvíli je nechte takto 30 minut. Kořen se pak nechá hodinu zaschnout   , umístí se do vázy a přikryje se zeminou. Po týdnu se voda nalije do jiné nádoby, poté se odřízne list aloe vera a vloží se do vody, aby se uvolnil gel z aloe, což je v každém kontextu zázrak.

Voda se pak používá k zavlažování rostliny,   která se přikryje a nechá se jako ve skleníku   . To je objeveno nejpozději po 3 týdnech a k velkému překvapení rostlina vytvořila nové listy a znovu ožila.

Jakmile tohoto výsledku dosáhnete   , je vhodné řídit se některými zásadami, které vám umožní se o tento život co nejlépe postarat, aniž byste to přeháněli s vodou nebo zapomínali zalévat v případě potřeby. Každá rostlina je jiná než ostatní, jsou ty, které potřebují hodně vody, a ty, které přežijí s malým množstvím vody. Pokud tedy nejste dobře informováni, je vhodné si před pořízením rostliny položit příslušné otázky.