Na důkladné čištění nástroje, kterým myjeme podlahy, existuje opravdu důmyslný a velmi užitečný trik: mluvíme o soli na mop. To je opravdu překvapivá technika, podívejme se podrobně!

Sůl na mop: proč ji používat?

Nezřídka, když používáme hadry k provádění různých úklidových prací v domě, zapomínáme je dezinfikovat. To je podstatná chyba, vzhledem k tomu, že byste mohli mít opačný efekt a ještě více ušpinit svůj domov.

Činnost používání soli na mop spadá právě do tohoto kontextu. Toto je operace, která vám umožňuje eliminovat zárodky a bakterie z mopu: ano, protože pokud je mop na jedné straně velmi užitečný a pohodlný, může to být také množství bakterií a choroboplodných zárodků, pokud není pravidelně dezinfikován.

Sůl na mop: jak ji používat

Jak ale sůl na mop použít ? Předně je třeba říci, že mop se nikdy nesmí nechávat v kbelíku se špinavou vodou, protože by to způsobilo vznik řady choroboplodných zárodků a bakterií a také nesnesitelný zápach.

Někteří čistí pomocí bělidla, jiní používají hydrogenuhličitan sodný, ale naše rada je použít místo toho sůl. Tento lék, levný a velmi praktický, se zdá téměř zázračný. Jednoduše použijte lžíci soli na mop, přidejte do kbelíku asi litr vody a poté nechte hodinu odležet .

Hrubá sůl se po staletí používá ke sterilizaci povrchů a předmětů. Ve skutečnosti je to kombinace soli a vody, která vytváří osmotické působení, které dokáže zabít bakterie během mrknutí oka.

Sůl je jistě velmi ekonomickým a praktickým řešením čištění mopu.

Jiné prostředky

K čištění mopu, jak jsme již zmínili, existují další prostředky. Někdo si například kromě soli nalije i šťávu z pár citronů, namočí hadry a celý mop na pár hodin.

Ještě jiní považují za užitečné využít působení hydrogenuhličitanu sodného v kombinaci se solí; zatímco tam jsou dokonce tací, kteří používají infuze a oleje, jako je tea tree oil. Jedná se o speciální řešení, které má antibakteriální vlastnosti a dokáže v krátké době eliminovat nepříjemné pachy. Stačí postupovat stejně, roztok nalít do kbelíku a nechat vše namočit alespoň hodinu.