Švábi se rádi schovávají v kanalizaci, ale jen hrstka této ingredience znamená, že je už nikdy neuvidíte.

Švábi v odtoku

Může být obtížné zbavit se švábů, jakmile se u vás doma usadili. Tito škůdci milují vlhká místa, jako jsou kanalizace   .

Švábi vylézají z odtoku.

V kuchyni nebo koupelně   se tento hmyz množí vysokou rychlostí a   lze jej z potrubí vymýtit řadou opatření.

Abychom odstranili šváby v koupelnách a kuchyňských potrubích a účinně zabránili napadení šváby,   můžeme poskytnout rychlou a snadnou úlevu.

Napadení švábem

Odtoky jsou   pro šváby velmi atraktivními vstupy do vašeho domova   . Potenciálně poškozenými stoky se nejen dostanou dovnitř   ,   ale mohou v nich i žít. Pokud se tito paraziti usadili v kanalizaci vašeho domova, stále je můžeme odstranit z našich kanalizací a   zabránit jim ve vstupu.

Švábi v odtoku sprchy.

Chcete-li zabránit tomu, aby se plotice utábořily ve vašich potrubích, můžete   omezit zdroje potravy   , které plotice potřebují k přežití. Začněme tím, že pomocí baterky prozkoumáme případné praskliny nebo díry v odtokovém potrubí. Pokud existují vstupní body,   měly by být utěsněny tmelem.

Pokud si všimneme velkých otvorů,   můžeme je zakrýt ocelovou vlnou a následně utěsnit silikonem.
Mnoho škůdců, jako jsou švábi a mouchy, přitahuje stojaté vody. Proto je důležité   zajistit, aby kohoutky nekapaly.

Švábi ve sprše

Čistota je klíčovým prvkem při odhánění švábů   a hmyzu všeho druhu, například nádobí se zbytky jídla by nemělo být ponecháno ve dřezu příliš dlouho.

To je jeden z nejjednodušších způsobů, jak dostat napadení švábem.  Nádobí nejlépe vyčistíte  bílým octem a vlhkým hadříkem. V každém případě by měly být místnosti udržovány v čistotě, aby tito škůdci nedávali důvod k návratu do vašeho domova.

Vzhledem k tomu, že nádoby mají tendenci přitahovat šváby, měly by být umístěny mimo kuchyň, zejména dřez. Švábi milují zbytky jídla v popelnici. Odpad by měl být skladován v těsně uzavřených pytlích.

Existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste zabránili švábům najít cestu do vašeho domova.  Je důležité přemýšlet o tom, jak můžete zabránit zamoření.

Jak můžete zabránit napadení švábem?

Ujistěte se, že   udržujte kuchyňské desky   a stroje a zařízení čisté, abyste se vyhnuli zamoření švábem. Můžete také použít gumové zátky k ucpání kuchyňských a koupelnových odpadů. Proto   se vždy ujistěte, že je víko nádoby zavřené.

Švábi v popelnici

Jak již bylo zmíněno výše, nádoby jsou snadným lákadlem pro šváby. Odtok by měl být poté propláchnut a   odstraněny veškeré zbytky jídla.
Chcete-li   správně vyčistit odtok,   můžete se uchýlit k mnoha přírodním a ekologickým řešením, jako je jedlá soda nebo bílý ocet, které jsou vynikajícími přírodními čističi.

K odpuzení švábů u potrubí stačí  hrst křemeliny. Křemelina je velmi účinný insekticidní prášek   , který ničí všechny druhy hmyzu.

Křemelina

Používá se při distribuci tohoto prášku potrubím. Měli byste se snažit   nevynechat žádné oblasti   , které by mohly sloužit jako vstupní brána pro šváby.

V každém případě   ji lze umístit kdekoli v domě. Tento prášek dehydratuje a eliminuje šváby. Jako preventivní opatření   je však nejlepší držet domácí mazlíčky a děti mimo dosah tohoto insekticidního prachu   .