Mysleli jste si, že práškový prací prostředek je užitečný pouze do pračky? Velmi ses mýlil. Ano, protože tento typ mycího prostředku je také zvláště užitečný pro co nejlepší čištění naší toalety . Podívejme se jak.

Prací prášek s R5* peroxouhličitanem sodným: vlastnosti

Práškový prací prostředek má řadu vlastností, které jsou absolutně funkční pro různé účely. Možná ne každý ví, že bělící vlastnosti tohoto pracího prostředku jsou působivé: samotné zrnité složení umožňuje rozpouštění a „škrábání“ nečistot.

Organické částice skvrn se snadno ničí díky složení granulí v kombinaci s vodou. Ve skutečnosti se použití práškového pracího prostředku s perkarbonátem jeví jako prakticky dokonalé pro předměty, jako jsou ručníky a prostěradla, ale také veškeré prádlo, které používáme každý den.

Je účinný i při 60 stupních. Některé práškové prací prostředky jsou obohaceny o aktivní kyslík , který má zajímavou zvláštnost, totiž dezinfikuje a neznečišťuje a má negativní dopad na životní prostředí.

Skutečná výhoda pochází z přítomnosti peruhličitanu sodného R5. I přítomnost tohoto přídavného prvku umožňuje, aby byl práškový prací prostředek považován za vynikající produkt pro velmi špinavé oblečení a silně zatížené pračky.

Vyčistěte toaletu pracím práškem

Podívali jsme se na vlastnosti práškového pracího prostředku, pojďme nyní ke konkrétnímu použití, které lze provést a které představuje jakýsi trik. Tento čisticí prostředek lze ve skutečnosti použít k nejlepšímu čištění naší toalety .

Obecně může být záchodová mísa zažloutlá a může mít skvrny způsobené vodním kamenem a běžným používáním. To je něco normálního a bez starostí. Právě z tohoto pohledu je práškový prací prostředek výjimečně užitečný.

Jednoduše nasypte odměrku do hrnečku a splachujte záchod . V tuto chvíli je vhodné počkat, až voda přeteče do kelímku, a teprve poté začít rozprašovat prášek. Na skvrny a nejvíce zažloutlé části se snažíme umístit více prášku.

Po dokončení této fáze bude nutné počkat alespoň třicet minut , aby produkt mohl působit. Po uplynutí potřebné doby se budeme muset pokusit odstranit přebytečný produkt: možná si pomůžeme štětcem.

Již když seškrábeme a odstraníme přebytečný prášek, můžeme si všimnout, že se vytvoří spousta pěny. Štětec můžeme ponechat i na záchodě, aby se dal vydezinfikovat a následně vysušit.

Jakmile tato fáze skončí, můžeme spláchnout záchod a hned si všimneme záchoda prakticky jako nového !

*R5 Sodium Perkarbonát je ekologické bělidlo, které současně čistí, dezinfikuje a bělí.