Níže vysvětlíme, jak připravit tento účinný repelent proti hmyzu. K vytvoření skutečně účinného léku potřebujete pouze tyto přísady.

Velmi silný repelent proti hmyzu

Níže vám ukážeme ingredience a recept, které vám pomohou vyřešit tento nepříjemný problém  .

Hmyz, protože napadá naše domovy

Hmyz jsou malí   , ale   otravní tvorové, kteří mohou zamořit váš domov. Často se divíme, proč tento hmyz napadá dům a co ho přitahuje.

Jedním z hlavních důvodů, proč hmyz napadne váš domov, je přítomnost   potravy. Hmyz přitahuje všechny druhy potravin, od drobků na podlaze až po ovoce ponechané mimo lednici. Je důležité skladovat potraviny ve vzduchotěsných nádobách a pravidelně čistit povrchy, aby se zabránilo přitahování hmyzu k potravinám.

Hmyz potřebuje   k přežití vodu   , takže vlhké oblasti ve vašem domě se mohou stát hnízdištěm mnoha hmyzu. Oblasti s úniky vody, jako jsou netěsné výlevky, mohou přitahovat hmyz, jako jsou mravenci a mouchy. Je důležité pravidelně kontrolovat potrubí a vlhké prostory vašeho domova, abyste zabránili hromadění stojaté vody.

Komáři

Světlo může být určujícím faktorem při pronikání   hmyzu   do vašeho domova. Umělé světlo může odradit noční hmyz, jako jsou můry, od vstupu do vašeho domova. Komáři jsou přitahováni ultrafialovým světlem a mohou proniknout okny, pokud jsou v noci rozsvícená světla.

Hmyz je velmi citlivý na   pachy   a existuje několik věcí, které ho mohou přilákat do vašeho domova. Například vůně květin může přitahovat včely a další druhy hmyzu. Rozkládající se zbytky, jako jsou zbytky jídla, mohou přitahovat mouchy a šváby. Je důležité pravidelně čistit a odstraňovat vše, co by mohlo vydávat nepříjemný zápach.

Povětrnostní podmínky   mohou ovlivnit přítomnost hmyzu ve vaší domácnosti. V některých oblastech může déšť způsobit zvýšený výskyt hmyzu, jako jsou komáři a mouchy. Letní horko může vést ke zvýšení populací hmyzu, zatímco zima může vést k nárůstu mravenců hledajících potravu.

Zde vysvětlujeme, jak se jich zbavit tímto insekticidem.

Obzvláště nepříjemný může být hmyz, zvláště pak komáři   Naštěstí existují některá přírodní řešení, jak udržet tento otravný hmyz mimo váš domov.

Požadované ingredience:

  • sušené lístky máty
  • sušené listy levandule
  • Heřmánek (volitelné)
  • vodopád
  • Alkoholmedizin

Začněte tím, že si vezmete jeden šálek sušených   lístků máty   a jeden šálek sušených lístků levandule. Pokud chcete, můžete přidat i trochu heřmánku, který pomáhá uvolnit a osvěžit pokožku. Vložte listy do misky a lehce je rozdrťte rukama, aby se uvolnily esenciální oleje. Tyto oleje mají vlastnosti odpuzující hmyz.

Komáři, proti hmyzu.

Směs listů zalijte dvěma šálky vroucí vody a   nádobu přikryjte   víkem nebo talířem, aby v ní zůstaly esenciální oleje. Směs necháme asi hodinu louhovat. Po uplynutí doby sejměte víko a nechte směs zcela vychladnout.

Jakmile směs   vychladne,   přidejte šálek lékařského lihu. To znamená, že repelent vydrží o něco déle. Přeneste repelent do lahvičky s rozprašovačem. Před použitím dobře protřepejte a nastříkejte na exponované části těla nebo okolní povrchy, abyste odpudili hmyz.

Výroba domácího repelentu proti hmyzu ze sušených lístků máty, sušených lístků levandule, heřmánku (volitelně), vody a léčivého alkoholu je přirozeným a účinným způsobem, jak se zbavit otravného hmyzu, zejména komárů   Tento domácí repelent se snadno připravuje a lze jej použít na pokožku a okolní povrchy. Navíc je díky své svěží a osvěžující vůni ideální pro provonění místností.