S tímto jednoduchým lékem, který lze provést i doma, květina okamžitě ožije: Proving je věřit. 

Složení rostliny

Návrat letních měsíců umožňuje přírodě zotavit se v každém koutě a  všem prostředím dodává barvy, krásu a jas. Mnoho lidí se rozhodne    obohatit pokoje svého domova nádhernými rostlinami , které lze také snadno najít na okenních parapetech, balkonech a na zahradě. Nejoblíbenějšími rostlinami jsou bezesporu   orchideje   , které vždy produkují nádherné květy se svěží a intenzivní vůní. Přestože jsou orchideje převážně venkovními rostlinami, v poslední době jsou stále častěji  voleny k výzdobě interiérových prostor právě pro svou mimořádnou eleganci.

Díky této vysoce účinné metodě se orchidej vrací k životu: Funguje to takto

Stejně jako všechny ostatní rostliny však orchideje vyžadují   velmi podrobnou péči a pozornost,    aby dosáhly svého plného potenciálu.

Orchideje

Proto musíme dávat velký pozor, aby orchidej   dostávala vždy dostatečnou výživu  , abychom se vyhnuli riziku onemocnění. Pro oživení orchidejí se mnozí uchýlí k některým produktům, které lze snadno najít na trhu.

Rada zní nevolit tato řešení, ale   spolehnout se na některé přírodní prostředky   , které si můžete velmi rychle připravit doma. Ne každý ví, že některé potraviny, které obvykle máme v kuchyni, jsou ideální pro oživení orchidejí.

Hrách je například vynikajícím prvkem k dosažení tohoto účelu díky svým nesčetným prospěšným vlastnostem. Ve skutečnosti je hrášek bohatý na vitamíny (včetně B1, B3 a B5)   a kromě dobrého množství minerálních solí poskytuje hořčík a fosfor.

Stačí vzít 100 gramů hrášku a dát je do sklenice,   kterou pak zalijeme litrem teplé vody   . Sklenici uzavřeme zátkou a necháme v temnu asi 12 hodin.

Po uplynutí této doby můžeme sklenici vzít a   veškerý obsah nalít do mixéru   . Míchejme roztok, dokud nezískáme tekutinu velmi užitečnou pro dodání nové vitality našim orchidejím.

Dalším krokem   je přefiltrování směsi   , samozřejmě pomocí síta. Získáme tak tekutou hmotu, kterou pak budeme muset přendat do větší nádoby.

Do této nádoby musíme ve skutečnosti   přidat tři litry vody   o pokojové teplotě, abychom získali roztok, který potřebujeme.

Prospěšné vlastnosti hrášku

Jakmile dosáhneme tohoto bodu, můžeme přistoupit k zalévání. Nově vytvořeným roztokem přelijeme   růstové médium orchideje   , abychom zajistili, že náš zelený přítel dostane co nejvíce výživy.

Vodní orchideje

Ve skutečnosti je hrách vynikajícím organickým hnojivem, které   zvyšuje odolnost těchto rostlin   a chrání je před parazity a chorobami. A vaše květina se vrátí k životu.

Alternativně můžeme dát část zbývající kapaliny do rozprašovací láhve,   abychom nastříkali prostředek   na půdu a povrch média pro pěstování orchidejí.

Je důležité nikdy nestříkat roztok na květy této nádherné rostliny, protože škrob v hrachu by je mohl zničit.