Vše, co potřebujete, jsou 3 listy této aromatické rostliny k trvalému odstranění hmyzu z vašeho domova. Chcete-li zjistit, o co jde, stačí číst dál.

vavřín

Když přijde léto, jedním z velkých problémů jsou hmyz, mravenci a komáři   . Přicházejí a napadají domy, ale nejen to, dokonce i zahrady a balkony, které se stávají téměř neprůchozí. Léto je pro ně jedním z vrcholných období a jsou připraveni shánět potravu a připravovat zásoby na zimu.

Proto musíme udělat vše pro to, abychom si na jejich přítomnost zvykli. V žádném případě s nimi nemůžeme   sdílet dům a musíme najít řešení, jak se jich zbavit   . Insekticidy by měly být používány opatrně, zejména pokud se používají doma. Obsahují chemikálie, které mohou být škodlivé pro malé děti nebo čtyřnohé mazlíčky.

Už žádný hmyz v domě

Měli byste však vědět, že je ve skutečnosti nepotřebujete, protože existuje mnoho přírodních produktů, které jsou velmi účinné při udržování hmyzu mimo váš domov. V tomto případě uvidíme, jak vyřešit problém se 3 listy této rostliny   . Vše následující naleznete v následujícím odstavci. Čtěte dále a dozvíte se více.

Vezměte si tuto rostlinu: Se 3 listy udržíte hmyz pryč

Okamžitě vám řekneme, kterou rostlinu potřebujete k odpuzování hmyzu. Je to rostlina vavřínu   . S největší pravděpodobností ho už máte na zahradě nebo v květináči na balkóně. Ve skutečnosti je to rostlina, která se často používá při vaření, protože má mnoho prospěšných vlastností. Je to ale také výborný repelent.

Existuje několik způsobů, jak jej použít jako repelent a nyní se podíváme na jeden velmi konkrétní. Vyrábíme ochucenou vodu k odpuzování hmyzu, komárů a komárů   . Budete potřebovat trochu vody a bobkové listy. Vezměte hrnec a dejte vařit 500 ml vody se 3 bobkovými listy.

Rozpusťte se 3 bobkovými listy

Necháme vařit asi 10 minut a poté počkáme, až roztok vychladne. Tímto způsobem jste vytvořili autentický vavřínový nálev, který lze použít jako repelent   . Jednoduše ji umístěte do jedné nebo více nádob a umístěte ji na místa, kde si myslíte, že se do domu dostává nejvíce hmyzu a komárů.

Určitě ji můžete   umístit v blízkosti oken nebo balkonů   . Ale také blízko hlavního vchodu. Případně můžete  tento nálev dát i do rozprašovače. V takovém případě jej můžete nastříkat v blízkosti některých venkovních prostor domu. Ale to není jediný způsob.

Přírodní repelenty vyrobené z bobkových listů

Kromě ochucené vody můžete použít i další metody   . Zde jsou další:

  • Sáček   : Pro tuto metodu musíte vložit bobkové listy do mušelínového sáčku a zavěsit jej blízko okna. Čím více listů vložíte, tím silnější bude vůně a tím více hmyzu zůstane pryč. Pro ně je vůně bobků velmi silná a nemají ji rádi.
  • Výsadba na balkoně   – to je nejjednodušší způsob. Umístění vavřínu na balkon totiž odpuzuje hmyz a využijete ho i v kuchyni. Nevyžaduje mnoho pozornosti, a proto je platnou alternativou.